חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

בעיות זוגיות

בעיות זוגיותנושא הדיון  -  "בעיות זוגיות "       2.11.09    .                          
תקציר לכנס הארצי של המטפלים בפרחי באך -  מאת: רון גילעם.

"לֹא-טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ; אֶעֱשֶׂה-לּוֹ עֵזֶר, כְּנֶגְדּוֹ ... עַל-כֵּן, יַעֲזָב-אִישׁ, אֶת-אָבִיו, וְאֶת-אִמּוֹ; וְדָבַק בְּאִשְׁתּוֹ, וְהָיוּ לְבָשָׂר אֶחָד".   (בראשית ב' י"ח).

 "בעיית זוגיות",  אינה שונה מכל אתגר אחר בעבודתנו הטיפולית, הנעשית  בעזרת תמציות פרחי באך.
כדי לפתור "בעיית זוגיות"  בעבודתי הטיפולית, אני  פונה אל  הנקודות  הראשוניות , ואל המקורות העמוקים יותר, כדי למצוא את הסיבות,  שיוצרות אצל בני הזוג, את ה"יציאה מאיזון" וכתוצאה מכך את  הבעיות ( הסימפטומים...), או בראיה אחרת- את האתגרים  בזוגיות. 
נקודות אלה מסודרות  אצלי   ב"משולשים"  של  ערכים  בסיסיים,  הקשורים לחוויותיו של האדם,   ולפרשנות שהוא נותן לחוויותיו  אלו.  פרשנות  זו,  היא  היא,  היוצרת את המציאות  של חייו. 
* משולש מס'  1. כבודו העצמי  /  ערכו העצמי  /  דימויו העצמי .(בעיניו כמובן!).
* משולש  מס'  2. התחושות שלו -  כקיים  /  כשייך  /  כרצוי. 
* משולש  מס'  3. / התייחסותו  שלו  לסביבתו / ההתייחסות  של הסביבה אליו /  ההתייחסות שלו אל עצמו !!! 
* משולש  מס' 4. יכולתו  ורצונו האישיים להסכים ולקבל:  שינוי,  ויתור וסליחה .

כאשר זוג אנשים  מחליט ליצור זוגיות, מעורבים בהחלטה זו גורמים מגורמים שונים, חלקם נהירים וברורים וחלקם נסתרים  ותת - הכרתיים  וביניהם: לחץ משפחתי  וחברתי / מסורת ותרבות /פחד להישאר לבד / צורך בתלות נפשית או כלכלית / צורך בשליטה על האחר / פחד להגיד "לא" וצורך לרצות / "אתגר" בשינוי בן או בת הזוג /  בריחה מהבית / חרדה מהגיל המתקדם/  משיכה מינית / משיכה אינטלקטואלית / מעמד וכסף .../ אהבה  רכושנית / אהבה אמיתית  ועוד .
בעולמנו, לכל אחד מאיתנו  קיים  "תסריט  חיים",  שמתממש  במהלך חיינו. מובן מאליו שאל הקשר הזוגי, כל אחד מביא איתו  את  "הסרט"  שלו ובעצם יצירת הזוגיות, 
נוצרים  לפחות  שלושה תסריטים   הפועלים בו זמנית:
שלה...שלו...   ושל  שניהם...    ונוסיף לאלו  את  התסריטים של  ההורים שלו...  ושל  ההורים שלה... ושל הקרובים שלו... ושל הקרובים שלה... ועם  הרחבת  המשפחה, מתווספים  הילדים עם הסרטים  שלהם ...

לפי הבנתי, כל  התנהלות  והתנהגות בזוגיות, שאין בה זרימה, שמחה, שותפות והרמוניה דינמית, מעבר לתנודתיות סבירה,  קשורה  להתנהלות ולהתנהגות  שאינה מאוזנת ו"מאיימת", שהתרחשה   אי- שם  בחוויותיו ובפרשניות  של חוויותיו, של אחד מבני הזוג או של שניהם  ואלה קשורים  לחלק  מ"ארבעת המשולשים" שציינתי, או  לכולם.

הצעה לדרכים של התמודדות ושינוי:
* ברמת המודעות האישית:
הכוונת  בני הזוג  להסכמה  הדדית ורצון לפעול לשינוי,  לויתור, לסליחה, לשותפות, למעורבות,  לאחריות,  ליצירת הקשר הנכון- ( הדגמה  של  יצירת הקשר  בעזרת  השרוכים ).
לפיתוח ערוצי תקשורת  חדשים  ונכונים,  כגון:  קשר עין תמידי בדו-שיח,  ( הדגמה בעזרת כדורי הספוג), שיחה תרבותית,  הסברים, "לסגור" מעגל תקשורת, להסכים מראש על דרכי החינוך של הילדים ולא ליצור עבורם מסרים מנוגדים, לבטא רגשות ודעות מתוך הערכה ולא מתוך שיפוטיות  ובקורת – אין  בקורת  בונה !!!   כגון: "אני חושב/ת  ש..." ,  "אני מרגיש/ה  ש... " , "אני מתנצל/ת  על"...,  "מה  דעתך"?...", אני רוצה  להתייעץ איתך"... " בוא/י  נבדוק ביחד"...וכפועל יוצא וחשוב לאין ערוך, לא לבטל או לבקר, או להפחית את ערכו של האחר !  בכל מצב  ובעיקר לא לעיני ולאוזני הילדים !
אלא  להחמיא,   להקשיב   ולהגיב  בדיוק כפי שהייתי  רוצה שיגיבו אלי...

טיפול בתמציות פרחי באך:
הכנת תמציות טיפוליות  והתאמתן לבני הזוג, בהתאם לאופיים, למצבם  ולדברים העולים ומתבררים מהשיחה עימם.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד