חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

איך להתמודד עם דיכאון קל בחורף

דיכאון קלאחרי קיץ גדוש בפעילות, שמש לוהטת, חופש ואווריריות, לפתע מגיע החורף. הימים מתקצרים, החושף עוטף את העולם מוקדם יחסית, קר, גשם, מבלים יותר בבית, אוכלים יותר ורבים מאיתנו משיקים את העונה הקרה בתחושת דכדוך קלה.

התופעה מכונה SAD - Seasonal Affective Disorder. הפרעה רגשית עונתית שנפוצה אומנם יותר בארצות קרות, במיוחד בארצות סקנדינביה, בהן חשוך וקר ימים ארוכים, אך גם בישראל רבים סובלים משינויים קלים עד חדים במצב הרוח: ירידה בחשק, עייפות ותשישות, רצון עז לישון ודף לבלוע את המקרר. כל אחד כמובן מגיב שונה לחשכה המוקדמת, למזג האוויר החורפי. יש אנשים שאוהבים את החורף ושרויים בהיי תמידי לעומת אחרים שרק מהמחשבה על מזג אוויר חורפי חוטפים דיכאון ומחפשים פסיכולוגים .

מה שיוצר את תופעת SAD קשור בהורמון מלטונין שעולה עת פוחתת החשיפה לאור ויורד עת גוברת החשיפה לאור. זו הסיבה שגם בחורף חשוב מאוד להיחשף לאור, בין אם מדובר בפעילות גופנית בשעות היום או טיול בשעות האור. כמו כן, במידה ומעונן וסגרירי, כדאי לשהות לפרקי זמן קצרים בחללים המוארים היטב גם על ידי תאורה מלאכותית. 

כמו כן, כדי להתמודד עם דיכאון קל שקשור בהפרעה רגשית עונתית חשוב להעלות את רמת הסרוטונין וניתן לעשות זאת במספר דרכים. ראשית כל, שינויים בתזונה ולגבות את התזונה בתוספי תזונה כגון אבץ, מגנזיום, ויטמינים מקבוצת B, ויטמין D. כמו כן, מומלץ להקפיד על ארוחות עשירות בפחמימות מורכבות בשעות הבוקר או הצהריים ולסיים את היום בארוחות עשירות בחלבונים – חלוקה המאפשרת את העלאת הסרוטונין.

יש להקפיד לחלק את היום לארוחות סדירות ובין הארוחות ניתן לאכול חטיפי בריאות, אך חשוב מאוד לא לשבור את
שגרת התזונה כדי לא חלילה להתפתות לאכילה לא מבוקרת. זכרו שמעבר להשפעת האוכל על מצב הרוח, הרי שאם תעלו במשקל גם זה עלול להוביל לתחושה של דיכאון קל. גם לצמחי מרפא יש השפעה טובה, כדאי לחלוט לבנדר או מליסה שמרגיעים ומשרים תחושה של אופטימיות.

כדאי מאוד להקפיד גם על שגרת אימונים קבועה, ולבחור בעיקר בפעילות גופנית המסבה לכם עונג. היות והחשיפה לשמש חשובה, מומלץ להעדיף פעילות גופנית בחוץ, אך במידה והימים קרים וגשומים, ניתן גם לבצע פעילות גופנית בבית או במכון הכושר.
לחיים החברתיים שלכם גם יש השפעה על מצב הרוח. מומלץ לארגן פעילויות חברתיות, זוגיות ומשפחתיות, כדי להעביר את הימים בחברה, כדי לא לשקוע בתחושה של דיכאון קל .

 

סדרת רסקיו רמדי (של פרחי באך) מאנגליה מובילה
בעולם  בתחום של שלווה ושקט פנימי.

 


לחץ חרדה מתח מבחנים – רסקיו רמדי תמצית פרחי באך טבעיתהמוצרים בטוחים לשימוש בכל גיל, לא ממכרים וללא מרשם רופא. גם בישראל תפס רסקיו רמדי מקום מכובד  בכל בית ! 

רסקיו רמדי ופרחי באך נמכרים בהצלחה ב-70 מדינות. סדרת רסקיו רמדי מיוצרת ע"י מרכז באך באנגליה, פרי פיתוח של דר' באך, רופא והומיאופט אנגלי, שפיתח את הסדרה בשנות ה-30.

 הטיפול בפרחי באך הוא שיטת טיפול אלטרנטיבית, מקובלת בעולם כולו ונלמדת בכל בתי הספר לרפואה משלימה.

 

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד