חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

ילדים במעבר : משבר או הזדמנות לצמיחה

פרחי באך
                        olive+walnut – כלים לעבודה רגשית*

מאת: גתית תקשורת משלימה *

במרוצת החיים נחשפים ילדינו לשינויים רבים וחווים במהלך גדילתם, מעברי צמיחה מגוונים. כבר מיום לידתו, למד הילד להתמודד עם עולם משתנה ומתחדש כל הזמן. התמודדותו של האדם הצעיר עם המעברים החדשים, תתאפשר בהתאם ל"ארגז הכלים הרגשי", שברשותו והוא שיקבע האם השינוי יחשב למשבר או.. הזדמנות לחישול ולצמיחה..
האופן בו יחווה הילד את המעבר, ואת השינוי החל בעקבותיו, הוא שיקבע את חסינותו הרגשית והתנהלותו העתידית.
ברור שב"תנאים אידיאליים" אנו יכולים להכין את הילד למעבר ולשינוי שהוא עומד לחוות ולאפשר לו תחושה של יציבות ובטחון. אך מתוך היכרות עם החיים אנו יודעים שלא תמיד מתאפשרת לנו הכנה לשמה ויש כמובן גם את הצד השני, לא תמיד אנו יודעים לזהות שיש בעיה והיא כאילו "נולדת" זה עתה, גם  אם מדובר רק  בשינוי הרגלים מוכרים כמו: מעבר לבית חדש, הולדת אח או כניסה לגן ולבית - ספר.
 
מה עושים כאשר את מקום ההתרגשות אצל הילד תופסת תחושת חרדה ומצוקה רגשית? לפעמים די בנוכחותו של שינוי (ולאו דווקא בתהפוכות חיים), על מנת לעורר אצל הילד חוסר בטחון חשדנות  ואי וודאות. קל וחומר כשמדובר בשינוי פתאומי בלתי צפוי  ולא ידידותי ( מחלות לא עלינו,תאונות,גירושין וכו'..)
לכל ילד, צרכים רגשיים שונים. מה שנחשב לבסדר ותומך אצל האחד עלול להיחשב כמפר שלווה ומערער אצל האחר.
לדוגמא:
ישנם ילדים שעומדים בהצלחה בדרישות החברה לנורמות התנהגותיות מסוימות וישנם, שדרישות אלו גורמות להפרעה התנהגותית אצלם, וכתוצאה מהסטרס בו הם נמצאים נוצר דפוס התנהגות בעייתי לילד ולסביבת החיים שלו. על הרקע הזה מופר האיזון הרגשי של הילד- נוצר מעין "מפעל" לייצור מצוקות ופחדים, שמשליך על כל מהלכי החיים שלו... מה שיכול להסביר הרבה מן המקרים של התפרצויות הזעם, מתחים חרדות, רגרסיות, או בעיות הרטבה, תוקפנות ועוד.

לכן, לשאלה מה עושים ומתי, יש תפקיד מכריע. כהורים כמורים וכמטפלים: עלינו
לזהות מצבים טרום משבריים על מנת לא להפוך קשיים ומוקדי חולשה לפגיעה תפקודית- כרונית. ברור שלא כל פחד הופך למשבר ולא כל חרדת בית ספר הופכת לקטסטרופה. לכולנו רגעים בהם קשה לנו להתמודד עם עצמנו או עם העולם הסובב אותנו וזה חלק נורמטיבי מהחיים. יש מצבים שדרושה התערבות ומחוץ לתמיכה ולאהבה הבלתי תלויה שעלינו להעניק לילד, יש לעתים הכרח  לשלב כלי טיפולי תומך שינתן לילד בהתאמה אישית.
כמטפלת בפרחי באך אני יכולה להעיד שהתמציות מהוות תשובה פשוטה ויעילה לטיפול במגוון בעיות ומצוקות יומיומיות.. השימוש בהן נועד להסיר מכשולים רגשיים ולהשיב את האיזון שהופר. מה עוד שהתהליך בטיפול עם התמציות מאפשר לכל אחד הסתגלות לשינוי בקצב ובדרך המתאימים לו.. שתי התמציות  הקלאסיות המלוות מעברים, משברים וכל מצב בו דרוש כח-נפש הן  olive- ו- walnut
עושות עבודה סינרגטית מצוינת בעלת כח כפול של גוף-נפש. אני ממליצה כשלושה שבועות לפני מעברים יזומים (כמו הכנה לגני ילדים חדשים, כיתות א' וכו' ) במינון של פעמיים ביום בוקר וערב. מצאתי כי גם במצבים של דיכאון או תשישות נפשית ופיזית התמציות הללו פועלות נפלא ביום במידה ומתמידים בלקיחתן במהלך מספר שבועות.

בברכה למעברים חלקים.                                

*הכותבת הנה מטפלת מוסמכת ומרצה.
גתית תקשורת משלימה – ייעוץ כיוון וריפוי בפרחי באך
טלפקס: 03-9792946
נייד: 0546424747                                                 

הפרעות קשב וריכוז
תזונה נכונה מסייעת להקלה משמעותית בתופעות של הפרעות קשב וריכוז. מזון נכון בסגנון של מה כן ומה לא לאכול יכול לסייע לילד בתוספת תוסף תזונה ולעזור לאיזון בגוף ולריכוז בכיתה ובלימודים
הפרעות קשב וריכוז ריטלין
התגלו השלכות ארוכות טווח של שימוש בריטלין אצל בעלי הפרעות קשב וריכוז ובתרופה ממריצה נוספת אצל ילדים שאובחנו בהפרעות קשב ADHD

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד