חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הכרות עם פרחי באך והפעם - תמצית ה-HORNBEAM

פרחי באךמאת: אלומה גלזר – דותן, יועצת לתזונה טבעית, פרחי באך ובוטניקה כללית *

תמצית ה-HORNBEAM
תמצית מס. 17 בערכה של תמציות פרחי באך היא תמצית אותה מפיקים מפרחי עץ ה-Hornbeam. שמו הלטיני של הצמח הוא Carpinos betulus, מה שנותן לעץ את שמו העברי קרפינוס שדרי , והוא נמנה על משפחת השדריים. עץ זה הוא עץ נפוץ בנוף האנגלי כחלק מחברת עצי יער כמו אשור היערות ששמו האנגלי הוא,Beech     אלון אנגלי – Oak, אורן היערות – Pine, שגם הם נכללים בערכה של תמציות פרחי באך, כיוון שמטרתו של ד"ר באך הייתה ליצור ערכת ריפוי קלה וזמינה להשגה ולהכנה.
תיאור הצמח
הקרפינוס השדרי הוא עץ גבוה המתנשא עד לגובה של 20-30 מ', עם נוף רחב מאד. בחורף, כמו מרבית עצי היער האנגלי, הוא עומד בשלכת, ובאביב מלבלב ופורח. קצות הענפים הצעירים רכים ומטלטלים בקלות ברוח. עלי העץ אורכם כ-4 ס"מ, הם אליפטיים עם קצה מחודד ושפתם משוננת.
כאמור, הפריחה מתרחשת באביב. פרחי הקרפינוס הם פרחים חד-זוויגיים, דהיינו יש לו פרחים נקביים נפרדים מהפרחים הזכריים (עץ חד-ביתי), אשר מסודרים בתפרחות נפרדות. לתפרחות גוון ירוק-חום. אורכן של התפרחות הזכריות כ-4 ס"מ והן משתלשלות כלפי מטה. בפרחים הזכריים יש בעיקר אבקנים, ללא עטיף (עלי גביע ועלי כותרת), ואבקתם נפוצה ברוח לעבר הפרחים הנקביים של עצי קרפינוס אחרים. התפרחות הנקביות מתפתחות בקצות הענפים הצעירים הנטויים כלפי מטה, ולהן עטיף מצומצם הכולל 2 קשקשים בלבד. לאחר הפרייתן על-ידי האבקה הזכרית משתלשלות גם הן כלפי מטה.
הכנת התמצית
לצורך הכנת התמצית אוספים קצות ענפים הנושאים תפרחות נקביות וזכריות עם מעט עלים וממצים בהרתחה.
התאמת הצמח לייעודו
ד"ר באך כלל את תמצית ה-Hornbeam בקבוצת תמציות "חוסר הוודאות" וייעד אותה לאלו המרגישים שאין להם מספיק כוח פיזי או מנטלי לשאת בעול שהם נושאים על כתפיהם. המטלות היום-יומיות נראות להם בלתי אפשריות, אף שלבסוף הם ממלאים את חובותיהם. התמצית מאפשרת להתמודד עם קשיים ולעורר התעניינות מחודשת בחיים שמסביב.
הדבר הבולט ביותר בעץ הקרפינוס הם הענפים והתפרחות המשתלשלים ונסחפים בקלות עם כל משב רוח. כך גם האדם הזקוק לתמצית – הוא נישא בקלות עם הרוח הנושבת, ואינו עומד על יכולתו למלא את משימותיו היום-יומיות. אדם זה הוא בעל נפש עדינה ורגישה המתבטאת בפרחים הקטנים והעדינים של הצמח. סידור הפרחים בתפרחות צפופות מצביע על הצורך של האדם הנזקק לתמצית בתמיכת סביבתו הקרובה.
על-פי גישתו של ד"ר באך תמצית הפרחים מכילה גם את המסר המאזן, ואת זה אנו מוצאים בהיותו של הצמח עץ גבוה וחסון המשדר איזון ונותן כוח להתמודדות עם חיי היום-יום. הצבע הירוק של הפרחים מחבר למקצב הטבעי של הסביבה ותורם גם הוא לחזרה למצב מאוזן. העטיף המצומצם של הפרחים ממקד את הריפוי ברובד הרגשי-נפשי של האדם, ומביא לפתיחת צ'אקרת העין השלישית מה שמאפשר לאדם לראות דברים באופן ברור יותר.
את עץ הקרפינוס השדרי, כמו גם עצים וצמחים אחרים מן הערכה של באך ניתן לראות ולהכיר בסיורים המתקיימים בגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים. עם התחדשות הפריחה והלבלוב באביב הקרוב יתחדשו הסיורים לשנה זו. הנכם מוזמנים.

נייד 052-3495404, טל-פקס 02-5361107
ת.ד. 804 גבעת-זאב, 90917
דוא"ל alumagd@gmail.com

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד