חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

אבחון ועבודה עם מטופלת בנושא פחד- תיאור מקרה

טיפול בפחדיםגלי כליף
מטפלת בפרחי באך , רפלקסולוגיה ועיסוי תינוקות
galik@013net.net
054-4517989


שרון, אישה גרושה בת 49, הגיעה אלי לטיפול.

בתחילת המפגש הראשון נתתי לשרון למלא שאלון אישי, בו היא כתבה את פרטיה האישיים ומצב בריאותה בצורה מפורטת. שאלון זה בניתי גם כמענה לחברת הביטוח בה אני מבוטחת באחריות מקצועית וגם עבור אינפורמציה חשובה שאני מקבלת מהשאלון בנוגע למצב בריאותה, מצבה הנפשי, אורח חייה ,תזונתה ותרופות שהיא נוטלת.

במפגש הראשון סיפרה לי שרון כי בשנים האחרונות היא אינה מסתדרת במקומות העבודה בהם הייתה. היא עובדת תקופות קצרות ועוזבת בגלל לחץ והרגשה של נטל כבד.
לפני כל עבודה חדשה היא עוברת את כל המבחנים והאבחונים האפשריים ומעפילה על מספר בנות שמתמודדות על התפקיד. הקושי העיקרי שלה הוא הפחד שלא יהיו מרוצים ממנה ושהיא לא תהיה טובה עוד לפני שהיא מתחילה את יומה הראשון בעבודה וגם בתקופה בה היא עובדת. היא אינה ישנה בלילות וחושבת כל הזמן על מה יהיה, איך יהיה, מה תגיד אם ישאלו אותה כיצד היא מתקדמת וכד'. כך שהיא מראש מתנהלת  עם ספקות וחששות.
במפגשים הראשונים אבחנתי שהנושא המרכזי הוא הפחד. עבדתי איתה על הפחד לפני כניסתה למקום עבודה חדש שבדיוק הייתה אמורה להתחיל בו. כך יצא, שיכולתי ללוות אותה מהיום הראשון לעבודתה. יום לפני, דיברתי איתה בטלפון והיא הייתה בפחד נוראי, הסברתי לה כי זוהי תקופה ראשונה של למידה, והיא אינה צריכה בשלב זה להוכיח שום דבר, וגם אף אחד לא מצפה ממנה ביום הראשון לעבוד כאילו היא עובדת ותיקה. כמו כן הצעתי לה לכתוב על דף "אין לי ממה לפחד, מחר אני רק לומדת" על מנת למוסס את הפחד. שלחתי לה בבוקר SMS, של הצלחה ושתסמוך על עצמה כי אישה חכמה ואינטליגנטית .

התמציות העיקריות שנתתי היו:
MIMULUS – לפחד שהיא לא תעמוד בציפיות
WITH CHESNUT – למחשבות הטורדניות
LARCH – לביטחון העצמי
WALNUT – לביטחון העצמי, לאמונה בעצמה

כמטפלת בפרחי באך, היה חשוב לי לתת לשרון תמיכה הן הטלפון והן ב- SMS. ליוויתי אותה בטלפון לעידוד לקיחת התמציות, ואמרתי שתיקח לפני תחילת העבודה. בנוסף שוחחנו מדי פעם בטלפון, ושוב "פירקנו" את מרכיב הפחד. עודדתי אותה וראיתי לנגד עיני כיצד היא לאט לאט מתגברת על הפחד. היא הרגישה נוח לדבר איתי או לסמס לי והיה זה חלק חשוב מאוד מתהליך הטיפול.

היום שרון עובדת, וכדי לשמר זאת, אנו עובדות יחד על כך, עקב בצד אגודל, היא מתקשרת לעיתים , ותמיכה זו עוזרת לה מאוד להשתלב בעבודה. 

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד