חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית נבחרת - CHESTNUT BUD

פרחי באךלמידה דרך התבוננות והתנסות היא חלק מהכישורים הנדרשים במסגרת בי"ס ולכן בחרנו להתמקד בתמצית CHESTNUT BUD, המתאימה לנושאים של קשיי למידה כדי לאפשר יצירת דפוסי חיים ולמידה חדשים.

מידע המתורגם מתוך BACH CENTRE NEWSLETTER,  ינואר2002

"אלה שאינם מנצלים במלואו את כל היתרונות של התבוננות והתנסות ולוקח להם זמן ארוך יותר ללמוד את כל השיעורים של חיי היום יום. בעוד שהתנסות אחת מספיקה לאוכלוסיה מסוימת, אנשים אלה נזקקים לכמה התנסויות, לפני שהשיעור נלמד. לכן, לצערם, הם מוצאים עצמם חוזרים על אותה טעות בהזדמנויות שונות, בעוד שפעם אחת הייתה מספקת, או התבוננות באחרים הייתה יכולה לחסוך מהם אפילו את אותה טעות אחת."
ד"ר אדוארד באך,  מתוך:  THE TWELVE HEALERS & OTHER REMEDIES 1936


CHESTNUT BUD  היא תמצית לכל אחד הנכשל ללמוד משגיאות העבר. הדבר יכול לנבוע מהעדר התבוננות או מאי-אכפתיות, ממהירות יתר או מחוסר תשומת לב. אנשים אלו, באופן כללי, אינם מודעים לכך שהם עושים אותם דברים שוב ושוב. הם עשויים למצוא עצמם באותם מצבים: אותו סוג עבודה, סגנון חיים, מערכות יחסים וכו', ולתמוה מדוע הם מרשים לדבר לקרות. הם עשויים להגיד: "דברים אלו קורים לי שוב ושוב", כאילו לא היה להם חלק פעיל בעניין. הם מרגישים חוסר סיפוק: החיים נראים כהולכים במעגלים, שהם חוזרים להלך באותם נתיבים ישנים, למרות הבטחות חוזרות לעצמם של "לעולם לא עוד", "ובפעם הבאה זה יהיה שונה". בעזרת CHESTNUT BUD דברים יכולים להיות שונים בפעם הבאה, ומה שהתפתח לדפוס חיים – יכול להשתנות.


השוואות עם התמצית  CHESTNUT BUD
אנשי CHESTNUT BUD נראים לעיתים לא מחוברים לקורה סביבם, כך שאפשר להתבלבל בין  תמצית זו עם CLEMATIS או WILD ROSE או HONEYSUCKLE או  WHITE CHESTNUT , התמציות העוזרות לאלו שחסרים את העניין בהווה ונסחפים מדבר לדבר. אנשי CLEMATIS נוטים להיות מנותקים כי מחשבותיהם מתמקדות יתר על המידה על מה שנמצא לפניהם. אין הם מודעים להווה, והוא איננו נרשם במוחם כיוון שאינם עסוקים בו עכשיו. באופן דומה, אלו במצב HONEYSUCKLE חסרים עניין בהווה מכיוון שהם עסוקים עם להחיות מחדש אירועים מהעבר. אנשי WILD ROSE נסחפים בלי התלהבות או אמביציה. הם אינם, בהכרח, עושים את אותה טעות- אבל אם הם כן היו עושים- הם היו עוברים על כך לסדר היום עם "נו, טוב,זה החיים".
WHITE CHESTNUT היא עבור התעסקות בדאגות, כשהמוח מלא ב"פטפטת מנטלית".  אנשי IMPATIENCE  ממהרים מדי מכדי ללמוד ממה שקרה להם בעבר, הם עוזבים זאת מאחוריהם ללא מחשבה נוספת.
בעוד שכל המצבים הנ"ל ונוספים, לאו דווקא מחייבים את תמצית CHESTNUT BUD, הם כולם גורמים מקדימים פוטנציאלים העשויים צ'סטנאט באד, תמצית פרחי באךלהוביל לצורך בCHESTNUT BUD. 


לעיתים קרובות, תמצית CHESTNUT BUD אינה זוכה ליחס מתאים, כיון שהיא "עוזרת" אמיתית. ישנם אנשים, הנראים כנוטים, באופן טבעי, לדפוסים חוזרים של התנהגות, ואנשים אלה נחשבים לטיפוסי CHESTNUT BUD.  בדרך כלל, זו תמצית מצב העוזרת לכל הטיפוסים כאשר הם אינם מסוגלים ללמוד את שיעורי החיים.  


מידע על הצמח ממנו מופקת תמצית -CHESTNUT BUDאלומה גלזר בוטנאית ומטפלת בפרחי באך
את התמצית מכינים מניצני עצי ערמונית הסוסים Aesculus hippocastanum   אותו צמח שמתפרחותיו מכינים את תמצית ה-White Chestnut. . ערמונית הסוסים היא עץ גבוה, נשיר חורף. לעץ עלים גדולים, מאוצבעים (5-7 עלעלים)היוצאים מקצה פטוטרת (עוקץ העלה) ושפתם משוננת. כשהעלים נושרים בסתיו, הם משאירים על הענף צלקת בצורת פרסת סוס, ומכאן שמו של הצמח. לאורך ענפי העץ יושבים הניצנים בעמדה נגדית – האחד מול השני, כאשר בראש הענף ניצן גדול הנושא בתוכו עלים צעירים ותפרחת הצעירה.בחודשי אפריל-מאי, אוספים את הניצנים עם הענף הנושא אותם (15 ס"מ) וממצים בשיטת ההרתחה.תמצית שמקורה בניצן מעידה על נפש הנמצאת בתהליך הבשלה. כשהניצן נפרש, באים לידי ביטוי כישוריו וכישרונותיו של האדם הנוטל את התמצית.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד