חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך וחזרה לבית ספר

פרחי באך וחזרה לבית ספרמאת: שירי חבקין מטפלת בצמחי מרפא ופרחי באך, בעלת חוות התבלינים "חבקין" בראש פינה

כמטפלת הנמצאת בקשר הדוק עם מטופלי מזה שנים רבות, נחשבת תקופת הקיץ שלפני החזרה לבי"ס כתקופה מועדת לפורענות .הן הילדים זקוקים לפרחי באך בכדי לסייע להם לעבור את השינוי המתקרב בשלום, והן ההורים המותשים מתקופת החופש זקוקים לטיפול, שכן הם נמצאים ברוב המקרים על סף התמוטטות עצבים.

בחופש משתחררים הילדים מעול סדר היום, המחויבויות, המבחנים והעומס החברתי וצוללים לימי כיף. בבית עדיין מסתובבים "האנשים האלה" שאליהם פונים כשצריך כסף, אוכל, או בגד נקי, ומשום מה מסתמנת אצלם "שריטה" בחומת קור הרוח. מה שמתקבל  הינו תא לחץ של ילדים חסרי מסגרת, לצד הורים שעדיין צריכים לתקתק את מטלות היומיום ולפרנס את בני ביתם . כשמסתכלים על כל המרכיבים מקבלים שני כיווני זרימה שונים נוגדים ובעלי עוצמה שחייבים לזרום יחד .אציין את התמציות לילדים מחד ולהורים מאידך ונאחל חזרה מוצלחת ומאוזנת לבי"ס.
לילדים:
לילד שעולה לכתה א' או עבר לבי"ס חדש, או חווה שינוי במסגרת לעומת שנה שעברה וניכר כי הוא חושש מכך- Larch  לחוסר ביטחון ולפחד מכישלון.
לילד שעובר שינוי גדול, גירושין, מעבר בית ספר, מעבר עיר/ ארץ וכו', כמו כן גיל ההתבגרות – Walnut – לחוסן פנימי וכוח לעמוד מול שינויים חיצוניים מבלי לתת להם להשפיע עלינו ולהחלישנו. אפשר לשלב עם – Honeysuckle- לרוצים לחזור אחורה ומתגעגעים למה שהיה...הבית הקודם, החיים המשותפים שהיו וכו'.
לילד שאחיו / אחותו הקטנים עולים לפתע לכיתה א' והוא מפסיק להיות היחיד בבי"ס – holly- לקנאה ולכעס מודחק שאוכל מבפנים.
לילד חסר שקט ומנוחה-(הרגל זזה להם במשך השיעורים) לא מסוגלים לשבת בשקט וללמוד למבחן, חייבים כל הזמן להיות בתנועה- Impatiense- לחוסר שקט ולסבלנות.
לילד שלא מצליח להתרכז, מרחף, נופל לעיתים קרובות, שוכח דברים, מבולבל ומעט מנותק מהסביבה , חולמני וביישן- Clematis – לריכוז ופוקוס, להיות בהווה.
כמובן שכל ההמלצות חלקיות וכדי לקבל טיפול מוצלח יש להרכיב כמו בפאזל את תמונת המצב של הילד ולהתאים לו באופן אישי את התמציות שלו.

להורים:

לעומס של הכנת הילד/ ים לבי"ס, קניית הציוד, עמידה מחדש בלוחות זמנים,שילוב כל זה עם השגרה של עבודה ומטלות אחזקת הבית - התמצית Elm- לעומס ותחושה שקורסים תחת הנטל, נפשי ופיזי.
לחששות טבעיים על שלא רשמנו את הילד למקום הנכון, לחששות המלוות את כל המעבר למקום חדש וכשאנחנו לא סומכים על הקול הפנימי - Cerato –  לכאלה הזקוקים לחיזוקים מבחוץ.
לפחד ולחשש שאנחנו לא מספיק טובים, לרצון להיות מצטיינים ולהכין את הילד שיהיה הכי לבוש, הכי מתוקתק והכי מאורגן , לצורך מוגזם בהצטיינות- Rock water ,
לעייפות ותשישות כתוצאה מימי הקיץ העמוסים והחמים, לקריסת כוחות עקב מאמץ רב. מתאים לרוב האמהות לאחר החופש הגדול- Oak- לעייפות שלאחר מאמץ. ניתן לפעמים לשלב עם Olive- לעייפות נפשית ופיזית.
תמצית ה-hornbeam  למתקשים להתחיל, מתאימה גם לסוג של עייפות מדומה שאופפת לקראת החזרה לבית הספר ובעיקר מצוינת למורים ולעוסקים בחינוך הצריכים לחזור ללימודים עם תום החופש. התמצית נותנת אנרגיה מחודשת  ומוטיבציה להתחלות חדשות.
לכל הורה תמונת המצב שלו, ולכן התמציות שציינתי הינן דוגמא לאיך אפשר לסייע לעבור תקופות לחוצות ביתר קלות. לא הזכרתי את ה- Red chestnut – לדאגת יתר לקרובים ואת ה- Chicory- לאמהות שרודפות אחרי ילדם עם הסנדוויץ' בתקווה שיחזירו להן אהבה לפחות כמו שהן יודעות לתת...
הורים כילדים יכולים ליהנות מאותן התמציות של ה- Larch כשפחד מכישלון זוחל לעברנו ,מה- Walnut  כשצריך חוסן פנימי ומה- Impatiense כשצריך קצת אורך רוח וסבלנות.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד