חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך וחורף

פרחי באך וחורףפנינו אל לין מקוויני – מטפלת, מורה ומאמנת בינלאומית של מרכז באך, שהרצתה בכנס המטפלים האחרון שנערך בארץ בחודש אפריל - בבקשה להעשיר אותנו בנושא החורף, והיא נענתה בשמחה:

כל עונה בשנה מביאה עימה את הייחוד שלה ומתקיימת בתוך המעגל של לידה-פריחה-מוות- והתחדשות. העונות מתרחשות סביבנו, כאשר אין לנו כלל השפעה עליהן למרות שיש לנו אפשרות להחליט כיצד להגיב אליהן. הדרך בה נגיב אל שינויי העונות, תלויה באישיות ובמצבי הרוח שלנו.

חורף מסמל את הזמן של התכנסות פנימה, של חזרה אל האדמה, של היברנציה (שנת-חורף), של רגנרציה (הטענה), שיחזור כהכנה לאביב. לצערנו, עבור רובנו, האינטנסיביות של החיים אינה מאפשרת לנו לשקף את התהליכים בטבע. לנו יש את הצורך לתחזק את צרכי המשפחה, העבודה והקהילה. הוסיפו לזה את הלחצים של ההכנות לחגים וחופשות הילדים (חנוכה) , ואין זה פלא שאנו מרגישים מותשים מהמחשבה על החורף המתקרב. הטבע אומר לנו להתכנס לשנת-חורף לאחר הפעלתנות של השנה ולהתכונן לשנה הבאה, ואילו החיים דורשים מאיתנו שנשאר בפעילות מלאה.

ד"ר באך כתב על HORNBEAN שהוא עבור:" כאשר עניני היום יום נראים יותר מדי קשים לביצוע".  כאשר שינויי העונות משפיעים עלינו, זה הזמן לקחת WALNUT כיון שהוא: "מעניק יציבות והגנה כנגד השפעות מבחוץ". אנו עשויים להיות ממורמרים מאירועי השנה, לעיתים בהרגשה ש"לא מגיע לי, שזה לא פייר שיש כזו מעמסה".  WILLOW (לברר היכן צריך להיות), אך איננו יכולים להזין את פירות האביב של חיינו עם כזו  מרירות. כמו כן, אני חושבת על טיפוסי OAK, אשר "נאבקים ומתמודדים באופן עיקש להחלים או ביחס לעניינים של חיי היום יום שלהם" בהחלטה שלהם להישאר מחויבים ואחראים כלפי אחרים. עד כמה המאגרים והמשאבים שלהם מתחדשים לקראת העונות הבאות?

אני זוכרת תלמידה אחת שלי אשר סבלה מהפרעה של רגישות לחילופי העונות במשך 17 שנה. היא שמחה לגלות ש GORSE שינה את הרגשותיה, והדבר נאמר כל כך במדויק על ידי ד"ר באך שתיאר את התמצית "עבור אלו שאבדו כל תקווה, ויתרו על האמונה שיש עוד דבר מה שניתן לעשות למענם".

על ידי כך שניבחן את כל אחת מ- 38  התמציות, נמצא דלתות שיובילו אותנו לזוויות מבט שונות על איך אנו חווים את העונות בתוך עצמנו. אנו עשויים להפיק תועלת אם נקשיב למקצב של הטבע וניעזר בפרחי באך כדי לקרב את הנשמה והאישיות, כך שכאשר הם בהרמוניה הכל הוא אושר ושמחה כפי שד"ר באך אמר, וכך נהיה בטוחים שההכנות שלנו לשנה החדשה מקורקעות היטב.
(הציטוטים הם מתוך: HEAL THYSELF ו – THE TWELVE HEALERS ספריו של ד"ר באך)

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד