חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

טיפול בפרחי באך - למידה דרך טרנספורמציה (שינוי)

פרחי באךמאת: LYNN MACWHINNIE
מטפלת ומדריכה בינלאומית מכשירה מטפלים ומורים מטעם מרכז באך,

מתורגם ברשותה האדיבה מתוך PRACTITIONER BULLETIN  גיליון מס' 60 - חורף 2005
 
ד"ר באך כתב בספרו HEAL THYSELF : " יש להבהיר בקצרה, למרות שזה נשמע אכזרי, שמחלה הנה בעלת תועלת והיא לטובתנו. אם היא מפורשת בצורה הנכונה, היא תנחה אותנו אל הטעויות הבסיסיות שלנו".
כל הרעיון של היות המחלה לתועלתנו, ושמצוקה יכולה להאיר את הדרך לתובנות פנימיות, נראה לחלק מהמטופלים כגישה ריגשית או אינטלקטואלית שלא ניתן להתחבר אליה. כל הצעה שהתבוננות עצמית יכולה לפתוח דלת ללמידה ולטרנספורמציה, ויכולה להיות מועילה בתהליכי הריפוי, נדחית על הסף. המטופל תופס את המטפל כשיפוטי וכלא אמפטי, ומלא ברעיונות מגוחכים וחסרי שחר שאין לו יכולת להתחבר אליהם. מבחינתו, המציאות היא כזו, שהמטפל לא פגש אותו  (המטופל) במקום בו הוא נמצא מבחינת מצבו הרגשי הנוכחי, ערכיו ואמונותיו. במקום זאת – מנסה המטפל להציג בפניו מושגים שהמטופל אינו בשל לשמוע. המטפל אז עובד לפי הקצב שלו, האג'נדה (נושאים שעל הפרק) שלו, ולא לפי אלו של המטופל.   
כאשר מטופל מחליט ללכת לפגישת ייעוץ עם מטפל בפרחי באך, זהו צעד אמיץ. זהו צעד לקראת שינוי, ואי הודאות שהשינוי יכול להביא עימו. איך אנו – המטפלים – "נושאים" בצורה מטפורית, את המטופל היא חשובה לחוויית הריפוי שלהם כמו החינוך והידע שנעניק להם בנושא תמציות פרחי הבאך. אנו שם, איתו, על הדרך, כדי לחנך לאפשר ולתמוך בידיד למסע .   
ד"ר באך כתב "שעלינו לעזור למטופל לדעת את עצמו ולהצביע בפניו על הטעויות הבסיסיות שהוא עשוי לעשות". כדי לעשות זאת כראוי, עלינו ליצור זיקה עם המטופל ולרכוש תובנות לגבי נקודות ההשקפה שלו על החיים.
אם, לדוגמא, אתה כמטפל, הרגשת מתוסכל לחוץ או מאוכזב מכך שנראה שהמטופל אינו מראה סימני התקדמות, בדוק את המוטיבציה, את הציפיות ואת האג'נדה שלך כשאתה עובד כמטפל.
 אם הרגשת תשוש בסוף כל פגישה עם מטופל מסוים, אזי אין זה המטופל העושה את עבודתו – כי אם זה אתה. ואם זה כך, כיצד מטופל זה  משתתף בצורה פעילה בתהליך הריפוי והגדילה שלו?  
כאשר המטופל מתחיל להרגיש מאושש דרך השימוש בתמציות (ואולי גם ניהל יומן של תהליכי התקדמותו), הוא מרגיש לעיתים קרובות, פתוח יותר לחקור את הרעיון שמחלה או מצוקה היא הזדמנות לפגוש ב"טעויות הבסיסיות". כשהוא מרגיש עכשיו בריא ומאושר יותר, יש לו כעת בסיס איתן יותר להישען עליו במסע החקירה הפנימית שלו, יותר מאשר מקודם, כשהיה בנקודת ההתחלה הנמוכה של פגיעות חרדה פחד או אכזבה. ביומנם הם יכולים לרשום את תהליך הריפוי שלהם, ולעקוב ולזהות את הלמידה שלהם מתוך ההתנסות. הערך
של דבר זה הוא שאתה – המטפל, סייעת להם להיות "בעלי הבית" של מסעם, ואפשרת להם את הפוטנציאל לשנות את "הטעויות הבסיסיות" שלהם.
תשומת הלב שלנו למה אנו מביאים לתהליך היא חשובה מאוד, והיא דורשת תהליך של התבוננות עצמית לפני שאנו פוגשים את המטופל. אם חסרה לנו בהירות, אנו נסכן את אופי פגישת הייעוץ ואת האפשרות ללמידה. מילותיו של ד"ר באך על "הטעויות הבסיסיות" מופנות  למטופל הנדרש לתהליכי חקירה וגילוי בתוך עצמו, אך מופנות גם אלינו, המטפלים: לקחת אחריות ולהיות "בעלי הבית" של השינוי בתוכנו.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד