חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך - תמצית נבחרת:CENTAURY

מתוך: THE TWELVE HEALERS AND OTHER REMEDIES מאת ד"ר באך

"אנשים נדיבים, שקטים ועדינים שמשתוקקים מדי לשרת אחרים. הם משקיעים מאמצי- יתר בהשתדלויות שלהם. הרצון שלהם כה חזק שהם הופכים יותר למשרתים מאשר עוזרים. האופי הטוב שלהם מוביל אותם לעשות יותר ממנת חלקם הנדרשת, ובעשותם כך הם עשויים להזניח את משימת החיים הייחודית שלהם."

  מתוך BACH CENTRE NEWSLETTER   ינואר 1999
אנשי ה CENTAURY הם טיפוסים בעלי אופי נדיב, עושי הכל עבור כולם. הם אינם אוהבים לפגוע באחרים או לאכזב אנשים, ולכם הם נוטים בקלות לדאוג לצרכים של האחרים בעודם מזניחים את הצרכים שלהם. לעיתים קרובות, הם אנשים שקטים שלא "לוקחים מקום", המתקשים לעמוד על שלהם או לעמוד מול סמכות, ומתקשים להגיד "לא". כתוצאה מכך, הם, לעיתים קרובות, המטרה של אנשים שלטניים היכולים בקלות לתמרן את הנכונות של אנשי ה CENTAURY .
אנשים מניחים בפשטות שה CENTAURY לא יסרב, ובגלל שזו בדרך כלל הנחה כל כך בטוחה, אנשים נוטים לצפות, ללא מחשבה, שה CENTAURY ישתפו פעולה עם רצונותיהם. ציפייה זו יוצרת לחץ אצל ה CENTAURY. הוא אז נוטה, אף פחות, להגיד "לא" או לעמוד על רצונו, ועוד יותר נשאר בתפקיד של  "זה שמוכן תמיד", שהוא כה מכיר ומרגיש בו בטוח. זה עשוי להוביל אותו להרגיש ממורמר על הנטל (WILLOW ), או להרגיש אשם על עצם המחשבה של לאכזב מישהו (PINE ), או כועס על עצמו שהוא תמיד נכנע (CENTAURY ).
VICTOR BULLEN (העוזר של ד"ר באך)  כתב פעם כיצד מחמיצים את השפע של היקום, כיון שתשומת הלב שלנו היא על דבר מה "יותר חשוב". הוא אמר: " אנו מתים מצמא, כשכל שעלינו לעשות הוא לעצור ולשתות מהמים של החיים, הזורמים כל הזמן למרגלותינו. אנו מחפשים עוד "תרופות פלא", בעודנו רומסים תחת רגלינו את המתנות הקדושות של אלוהים והטבע". גם אישיות ה CENTAURY, בדרכו השקטה העדינה והבלתי מוחה, יכולה להיות מוחמצת – תפקידו הפעיל והחיוני נהפך, בסך הכל, לאמצעי למימוש מטרה. הוא נרמס תחת הרצונות של אנשים אחרים, לחצי עבודה והדחף לסיים דברים בזמן.
אנשי CENTAURY נדיבים עם זמנם, ונדיבים בשרות שהם נותנים. לפעמים נדיבים מדי, אך זו אינה ביקורת או מגרעה . הם מתענגים על הנתינה ויש להם סיפוק רב בלעזור לאחרים. השיעור שלהם בחיים הוא ללמוד היכן למתוח את הגבול כך שיכולו להמשיך לתת ברצון, ללא הסכנה שינצלו אותם. וזה שיעור לכולם: ללמוד להיות רגישים ולדעת את ההבדל בין לקבל בענווה את נדיבות הרוח של מישהו, לבין הפיתוי לנצל לרעה את אופיו הטוב.
ילדי CENTAURY עושים תמיד מה שאומרים להם, ולעיתים קרובות נופלים קורבן לילדים שהם מנהיגים. כתוצאה מכך, הם עשויים להסתבך בצרות פשוט כיון שהם הולכים בעקבות ההכתבה של אחרים המסיטים אותם מדרכם. כשהם גדלים, ומחפשים כיוון בחייהם, שוב הם עשויים להיות "מנוהלים" על ידי הרצונות של אחרים. הורים הרוצים "את הטוב ביותר" עבור ילדם, עשויים לדחוף אותם לבית הספר לרפואה או ללימודי ההוראה, כיון שהם רוצים שילדם יהיה מי שהם שאפו להיות אך לא הצליחו להגשים. מחוסר יכולתם לעמוד אל מול השתלטנות של רצונות ההורים, אנשי CENYAURY עשויים להיות אומללים במקצוע שבו אין להם כל עניין.
השוואות
ניתן להתבלבל בין הצד השקט של ה CENTAURY  עם טיפוסי תמציות אחרות כגון MUMULUS ו LARCH, אשר נוטים גם הם להיות אנשים שקטים וביישנים. אנשי  ה MIMULUS הם שקטים כיון שהם ביישנים ומפוחדים. השקט שלהם מבוסס על פחד יותר מאשר על הרצון לשרת. אנשי ה LARCH נוטים להיות לא-אסרטיביים כיון שחסר להם את הביטחון ביכולת שלהם להגיע להישגים. כל שלושת טיפוסי התמציות נשלטים בקלות על ידי בעלי אישיות חזקים יותר, וכולם ייכנעו לרצונות האחרים, אבל מסיבות שנות.
 CENTAURY  כיון שהאינסטינקטים שלהם הם לרצות, MIMULUS כיון שהם ביישנים מדי או פוחדים לסרב, ו LARCH כיון שהם מעדיפים להישאר מחוץ לאורות הזרקורים ולהימנע מכל אימות העשוי להטיל עליהם לחץ לבצע.
הצעת העזרה התמידית, והאפיון  של "תמיד מוכן לכל"  של ה ,CENTAURY עשויים  לבלבל עם ה OAK. למרות זאת, ניתן לראות הבחנות ברורות בין שניהם: אנשים סומכים ופונים אל אנשי ה OAK  לעזרה כיון שהם חזקים ויציבים. תחושת  "ההכל יהיה בסדר" שהם משדרים מושכת אליהם אנשים המחפשים עזרה ופונים אליהם בשעת צרה. עם ה- CENTAURY זה כמעט הפוך לחלוטין:  אנשים אינם סומכים ופונים אל ה CENTAURY לעצה או הדרכה כיון שהם מקרינים נוכחות יציבה ומעודדת,  אלא ההסתמכות והפניה אל הCENTAURY היא על מה שהם יכולים לעשות למענם. עשייה מתמדת ללא הפסקה מרוקנת מבחינה פיזית ונפשית, והיא מתכון ודאי לתשישות, ולכן OLIVE היא עוד תמצית שנדרשת לעיתים קרובות.
ראינו בתיאור התמצית שתמציות כגון PINE ו  WILLOW יכולות להיות מתאימות כאשר איש
ה CENTAURY יוצא מהאיזון, והדפוס של  "האני תמיד אומר כן כשאני רוצה להגיד לא" עולה על פני השטח. ישנם עוד שתי תמציות שיכולות להיות מתאימות כאן, והן אכן, בדרך כלל מופיעות: AGRIMONY ו CHESTNUT BUD .AGRIMONY  מכיון שאנשי הCENTAURY מתרגלים להסתיר את רגשות אי שביעות רצונם, תסכולם, מרירותם, עייפותם וכו'. הם תמיד מקרינים גישה של חביבות ומוכנות לרצות. זו כמובן, מסכה של העמדת פנים של "הכל בסדר ואין זו כלל טרחה". אנשי
ה CENTAURY חולקים עם אנשי הAGRIMONY את שנאתם לחילוקי דעות, ו"שלום בכל מחיר" הוא מוטו שיכול להיות שייך, בקלות, לשניהם.
"אני תמיד אומר כן כשאני רוצה להגיד לא".  CENTAURY  היא התמצית שעוזרת לאנשים להגיד "לא" כשהם רוצים בכך. בנוסף לאיזון מחדש הבסיסי שתמצית ה CENTAURY עוזרת להשיג, CHESTNUT BUD יכול לסייע לשמר את האיזון הזה. הוא עוזר לאנשי  ה CENTAURY ללמוד איך לשבור את הדפוס, אם ימצאו את עצמם, שוב ושוב אומרים: "אני תמיד אומר כן כשאני רוצה להגיד לא" ומיד שואלים את עצמם: "אבל למה?".
 
Centaury  – ערבז דק פרחים Centaurium (umbellatum)tenuifolium
מאת: אלומה דותן-גלזר- בוטנאית, יועצת לתזונה טבעית, מטפלת בצמחי מרפא ובפרחי באך

תמצית ה-CENTAURY, אותה מכינים מפרחי הצמח ערבז דק-פרחים, ששמו הלטיני הוא Centaurium tenuifolium, ממשפחת הערבזיים . בעבר היה שמו הלטיני של הצמח Centaurium umbellatum, וכך הוא מופיע ברשימות של באך. במקרה של תמצית זו רבים מבלבלים את הערבז עם צמח הדרדר, לא בשל הדמיון בין הצמחים, אלא  בשל דמיון בשם הלטיני – Centaurea, ודמיון בשם העממי של שני הצמחים בשפות אירופאיות שונות, ביניהן אנגלית.  הערבז הוא צמח עשבוני קטן, חד-שנתי, בעל גבעול מצולע ועלים מאורכים, מסועף למדי. פרחי הערבז הם ורודים, דמויי מסמר, נפרשים לצורת כוכב. הצמח פורח במהלך הקיץ, ואת התמצית מכינים על-ידי מיצוי בשמש. הערבז דק הפרחים גדל גם בארץ, כצמח בר, באזורי החורש, בקרקעות לחות וכבדות. הצמח משמש גם כצמח מרפא.

CENTAURY   - - על הגשמה עצמית
נתי עברון – נטורופתית (N.D)  ורפלקסולוגית,רפואת גוף-נפש,מטפלת בצמחי-מרפא ופרחי באך

במצב מאוזן::אדם המשרת בחוכמה ושקט מבלי למחוק את עקרונותיו ולבטל את אישיותו
במצב לא מאוזן :מבטל את רצונותיו עבור רצון של אחרים ,מנוצל,,מפחד להביע דעה
פעולת התמצית:מחזקת כוח רצון ,מעניקה תחושת עוצמה וחיבור לאישיות

הייעוד הראשוני של כל אדם הוא להכיר את עצמו, לכבד ולאהוב את מי שהוא. יש "אני מאמין", שיוצר כלים חזקים לזיהוי הייעוד. "אני מאמין" מורכב מכוח הרצון שהוא הנווט שלנו והוא זה שמנחה אותנו ומצדיק את הקיום שלנו,
כיצד נזהה את הייעוד האישי?
1. אחריות אישית – כדי לממש את הייעוד אדם חייב לקחת אחריות אישית לחייו ולרגשותיו, להפסיק להאשים את הסביבה, ולהפסיק להיות בעמדת ה"קורבן"
הרצון החופשי – חופש אמיתי לרצות, לממש רצונות וחלומות,
2. איזון קוסמי – לכל פעולה תגובה, אדם הרוצה לחוות בטחון, אהבה, הצלחה
     חייב להעניק את זה קודם לזולת
3. דומה מושך דומה – אנו ממגנטים לחיינו אנשים ואירועים בהתאם לחשיבה ולאמונות שלנו,
לכן עלינו להיות מודעים היטב למחשבותינו. מחשבה יוצרת מציאות (אם נרגיש" קורבן" נמגנט "מקרבן")
4. חוק השלם –  ככל שהאדם נמצא בהשלמה גדולה יותר עם סיפור חייו, ן קל לו יותר לממש  
     את ייעודו האישי
5. קבלה ונתינה - חייב להיות איזון בין קבלה ונתינה , ברגע שמופר האיזון אנו נמצאים
במצב של נתינה ללא גבולות –ז"א מצב של ריצוי הזולת כדי שיקבלו אותנו.             
      על מנת להיות באיזון עלינו לקבל את עצמנו כמו שאנחנו כשלם ולא מושלם
השיעור הרוחני: לקיחת אחריות על קיום "האני".  במקום לתת את חופש הבחירה שלו לזולת,
                       ללמוד על כבוד לעצמי שלו , ללמוד להעניק מתוך ההוויה הפנימית, תוך כיבוד "האני"
                       כבן אלוהים ולא נתינה כמחווה ריקה מתוכן שנועדה לרצות את הזולת כדי שיקבלו אותו.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד