חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

סיפור תמציתי על הברווזון המכוער (שלקח CRAB APPLE)

פרחי באך רחל סילברמאת: רחל סילבר- פיתוח מודעות עצמית, ייעוץ וטיפול בפרחי באך

היה הייתה לפני שנים רבות תינוקת שנולדה מכוערת, רזה, אדומה ומקומטת. המראה שלה דחה את אימה מלהחזיק בה ולחבוק אותה אל ליבה בחום ובאהבה. זהו המסר הראשוני שקיבלה התינוקת וכך המשיכה לגדול עם התווית שאינה אהובה במיוחד ובמשך שנות חייה שמעה פעמים רבות את אימה אומרת: "לא יכולתי להחזיק אותך – היית כ"כ רזה ומכוערת". ואי שם במעמקי נפשה הבינה הילדה שכך היא. אולי לא באמת מכוערת, אבל יש בה איזה כיעור פנימי, איזה שהוא פגם משום שלא רוצים לגעת בה. אכן ברווזון מכוער לא רק מבחינה פיזית אלא גם מבחינה רגשית ונפשית. לא הייתה לה שום תמיכה ועידוד אמיתי שאכן יש בה משהו טוב וכך היא לא אהבה את עצמה במיוחד. היא אפשרה לאחרים לפגוע בה בהבלגה, להטיח בה עלבונות ואף מכות וחבטות, הדימוי העצמי שלה היה ירוד ביותר, כולה חוסר ביטחון אחד גדול, פגועה, חסרת עמוד שדרה, מרגישה לא רצויה – נטושה – ותהום של נטישה ללא אחיזה מתחת רגליה. היא סלדה מעצם היותה כזו "לא רוצים אותי באמת, למה?". ואז התחילה לפתח פחדים וחרדות ונטיות אובססיביות למיניהן בכדי לאפשר לעצמה ביטחון ושליטה. כעוסה על עצמה וכך תקפו אותה דכדוך וייאוש משולבים ברתיעה גדולה מאנשים שנראים דוחים – כי כשם שראתה את עצמה כך ראתה גם את האחרים – הם אלו ששיקפו לה מראה של עצמה והיו דברים שמאד הגעילו אותה אצל האחרים, דברים של מה בכך.
היות והילדה ברווזון הייתה בסך הכול ילדה לא היו לה כלים שאפשרו לה להתמודד עם המצבים שאליה נקלעה ותקפו אותה ביתר שאת כל אותן תחושות ורגשות של שנאה עצמית שהביאו עליה ייסורים נפשיים. משהו לא הסתדר לה עם עצמה ולמחמאות שאמרו לה מידי פעם ולא האמינה שאכן זאת היא שאומרים לה כמה מילים טובות ושוב עטפה אותה ההרגשה המוכרת שהיא לא באמת רצויה, או שייכת או קשורה. היא יכלה אף להרגיש מן בושה של לכלוך פנימי שלא ראויה לקבל מחמאות ובל זאת ליקטה מהם קצת לצורך ההישרדות.
וכך השנים חלפו ועברו והיא גדלה ונכנסה לדיכאונות במשך שנים רבות. זה המסע הארוך של הברווזון המכוער, הבלתי נסבל ושפוי עד שגם פעם אחת נפל וקרס קרוב למוות היה. ובכל זאת המסע המשיך והחליף כיוון אבל, תמיד הרגישה הילדה-ברווזון שהייתה שונה מאחרים. נהייתה עצובה ובודדה והרגישה שנקלעה בדרך ללא מוצא וכמו שעברו חורפים וקייצים הרגישה יותר ויותר צורך לחפש לה דרך אחרת לנפש הדואבת והסובלת לקבל מזור ומנוח.
כאן אנו נתקלים במאפיינים טיפוסיים לאישיותו של ה- CRAB APPLE שהבולטים שבהם חוסר אהבה עצמית כתוצאה מחוויות ותופעות לוואי של הרגשת "הלכלוך".
ואלוהים שלח שליחים שיאירו את דרכו של הברווזון. פיה ושני מלאכים ששטו ליד הברווזון מחזיקים שלא ייפול ויאמין בעצמו ובכוחותיו. והתמזל מזלה של הילדה שכבר נהייתה לאישה ומן הטבע בסביבה ליד גדל תפוח הבר ה- CRAB APPLE  ואנשים טובים נתנו לה לטעום ממנו אולי זה ישפיע והאישה תרגיש סוף סוף את האהבה הזורמת בקרבה. והיא לקחה מהתמצית לטעום בהיסוס כמה טיפות בכל יום – מה יש לה כבר להפסיד? הרי ממילא הרגישה על הסף. היו מעידות ומורדות בדרך אבל הייתה לה השגחה מיוחדת ששמרה עליה. ופתאום ביום בהיר אחד כאשר שט הברווזון באגם הצלול והנקי ראה את השתקפותו במי האגם ומה שראה: "ברבור יפיפה לבן, נקי, צחור, מטופח, אצילי שמקרין לכל סביבתו.
"אכן זוהי אני" אמר לעצמו והתחיל להאמין שהוא אוהב את מי שהוא רואה. "סוף סוף יש לי מקום של כבוד בעולם" אמר וטוב שישנה איזו תמצית פלאית שיכולה לחולל תמורות בנפש ובאישיות להרגיש את האיזון וההרמוניה בתוך הנוף הקסום הזה של טבע הבריאה. התמצית עזרה לי להבין את זה."

וכולם עומדים משתאים וצופים בנוכחות שלו ומקבלים השראה של שלווה, שמחה ורוגע, פתאום כולם מחכים ורוצים להיות בחברתו ושואלים אותו איך זה? ומה השינוי?
והוא סולח לכל אלו שגירשו אותו והתעללו בו ורוצה לעזור להם ולהראות להם כמה שהם יפים.
ובעומק ליבו מתוך צנעה וענווה ידע הברבור בעצם שתמיד היה כזה שבורא עולם ברא אותו יפה מלכתחילה ועם הרבה אהבה. אבל הוא לא ראה זאת מפני שלא חנכו אותו לראות את היופי שבו כנזר הבריאה ושמגיע לו טוב ולהיות מאושר. הוא הרגיש שלמות כזאת עם עצמו שלמעשה נפגש עם הנשמה הטהורה שלו עצמו בפעם הראשונה והתרגש עד כדי שדמעות זלגו מעיניו ונמהלו במי האגם, לבו התכונן ונפתח מתוך שמחה פנימית ועליצות, מתוך שלווה, רגיעה והרמוניה ומתוך בטחון "שחזר הביתה" למהות שלו מתוך ההוויה ומשם אף אחד לא יכול לגרש אותו ולהגיד עליו דברים מכוערים כי הוא כבר לא יאמין להם יותר אלא לעצמו מתוך האהבה והטוהר.
וטוב ונעים לברבור להמשיך לשוט באגם הצלול מתוך כבוד, אהבה, עדינות, השקט המופלא, ביופי ובחן ובהדרת פשטות ונכונות להתקדם ליעד ולייעוד בידיעה שהדרך היא המטרה.
"כשהנשמה והאישיות בהרמוניה אנו חיים בעונג ושלווה, שמחה ובריאות". (ד"ר באך)

רחל סילבר – 050-4400685
* יעוץ, טיפול והכוונה בשיטת מודעות בונה בגישה הוליסטית
* מנחת קבוצות מודעות וארגון מפגשי מעגלי נשים
* תמציות פרחי באך
* מגע טיפולי ועיסוי נשים הרות
* מדריכת קורס הכנה ללידה
* מלווה בלידה
* פיתוח העוצמה האישית לתכונות ריפוי עצמי

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד