חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך - שיעורו של עכנאי הדור (Echium fastuosum)

פרחי באךמאת: יהל בן ציון - מטפלת הוליסטית רב תחומית, מרצה לפרחי באך ורייקי במכללת מהות

הקדמה :
שלום לכל קוראי. אני כותבת אחרי זמן ממושך של שתיקה מבורכת זמן של עבודה פנימית וקטיפת פירות של יצירת מציאות מכוונת. זמן של סטאטוס קוו מסוים על אף שהיו בו שינויים רבים שעברו דרכי בעודי מחוברת לסנטר ומדויקת להפליא. עכשיו אני מרגישה שיש במה לשתף: מרותקת לגמרי מעבודת המודעות ומהכלי הנפלא של תמציות פרחי באך, אני חוזרת למקור "דומה בדומה ירפא", מתבוננת על צמח מדהים ביופיו ולומדת את שיעורו.

חשוב לי להדגיש שככל שה"חפירה" מעמיקה כך אני רואה יותר ויותר איך בבסיסם של כל התבניות הרגשיות כולן יש רק פחד.

ועכשיו לסיפור...
שיעורו של עכנאי הדור (Echium Fastuosum)
סוף סוף הגיע סופשבוע, השבת לה אני מחכה בהשתוקקות. טוב, האמת היא שככל שאני מתבגרת כך מתקצר המרחק משבת לשבת והן הולכות ונהיות קרובות יותר השבתות.
השבת היא בד"כ זמן של איכות משפחתית- כולנו ביחד.  בעלי מכין מטעמים ומפתיע אותנו מדי סוף שבוע. אנחנו מתענגים על האוכל, צופים בסרטים מצוירים ביחד, מטיילים קצת, עובדים בגינה ובעקר נמצאים האחד עם השני.

לא כך השבת. השבת אני מאד עצבנית, חסרת סבלנות וסובלנות, לא נינוחה,  רודפת אחרי הזנב של עצמי ו... לא נוכחת. מתבוננת במרחק שנוצר ביני לבין ילדי עם השנים ככל שהם
גדלים כך אני מתרחקת. אוחזת את התינוק שלי בידיים ומחבקת אותו חיבוק מלא אהבה- הוא כל עולמי. הוא חווה את אהבתי האמיתית ללא תנאי. נזכרת שכך הרגשתי גם אל בתי הבכורה ומנסה להבין לאן לקחו אותי השנים. בכלל, בשנה האחרונה אני עסוקה בסיבות למרחק שנוצר בננו, מסתובבת סביב האמת ולא מוכנה לראותה.

אל בני בן החמש אני עדיין מאד מחוברת, גם בקשר הזה נתינתי אינה תלויה בדבר. מבני בן השבע אני מתחילה להתרחק.  בנינו כבר מתחילה  להיבנות לה חומה, ככה באוטומט, בלי שנרגיש, חומה ביני לבין זה שהיה אהבת חיי: הילד הכי מדהים, הכי מוכשר, הכי יפה תואר שלי. פתאום אני ערה גם לחומה שהקמתי ביני לבין אישי, מנסה להבין למה חומה ביני לבין האיש הכי יקר לי בכל העולם הזה. כשאני מחבקת אותו, את אהבת חיי אני שומעת מילים בראשי מילות אהבה מדהימות שלא מצליחות לצאת מהפה השומר. כבר לילות שאני עוצמת את עיני ורואה תמונות הסרט של הילדות שלי: תמונות מהגן, מהכיתה, מהבית.... תמונות, תמונות, תמונות... צפות לתודעה ויוצאות החוצה. יותר ויותר אני חווה את הבלוף שבזמן.
אני נזכרת בעצמי, ילדה יפהפייה, ביישנית וסגורה. לא מודעת הילדה הזאת ליופייה, אלא רק לומדת עליו  מסביבתה.
נותנת לתמונות להציף אותי ולתחושות להיות, יודעת שבקרוב תגיע הבנה. והנה בוקר יום ראשון אני נוהגת במכונית שלי ומורידה את  ילדיי, כל אחד במסגרת שלו ו... בום!!! זה קורה.

אני מוארת!!!

נזכרת בקורס של יום חמישי, בשיעור הראשון. הוצאתי קלף של קוסם שמבקש לעוף מעבר לגבולות הדמיון. היה ברור לי שכיתה כזו היא הזדמנות בשבילי לשחרר עוד מעצורים, לעשות עוד עבודה, להתפרע. התמצית שהכי התחברה לי לעניין הזה היא ה- Cherry Plum (תמצית מס' 6) איתה התחלתי לעבוד מיד. היה מעניין לראות איך כיתה אחרת שאני מלמדת מראה ליאת הצד השני של ה Cherry Plum (תמצית מס' 6) לא זה שחוצה את  גבולות הדמיון, אלא, זה שהוא פריק של קונטרול. יפה לראות איך דווקא זה שמוותר על השליטה ובעיניים  שלנו נראה משוגע, הוא בעצם זה שכבר הרבה פחות פוחד.
על Cherry Plum (תמצית מס' 6) הוספתי בהמשך גם: Scleranthus (סקלרנטוס-תמצית מס' 28) Beech (ביץ'-תמצית מס' 3) Red chestnut (רד צ'סטנאט-תמצית מס' 25) חשוב לציין שהתמציות האחרונות הן לא תמציות שבטיפוס שלי.
דברים שעלו בכיתות לקחו אותי להרפתקה החדשה הזו של עבודה עם תמציות שאני כמעט ולא מכירה מניסיון אישי.  פתאום אני רואה את האמונות השקופות שיצרה חווית הנטישה
העתיקה שלי בכל העומקים ובכל הרמות. פחד הנטישה שלי השורשי, הבסיסי. הפחד עליו כל כך עבדתי. Chicory (צ'יקורי- תמצית מס' 8) המוכר והידוע, חברי הטוב, שחלקים גדולים ממנו שוחררו מתפקידם כמאבטחים סמויים של ליבי הרחב. שחרורם של האחרונים גרם לי להרגיש אדם מאושר, שליו, מוגשם ושמח.

הנה, הוא עדיין כאן פחד הנטישה, לוקח אותי למחוזות  של Red chestnut (רד צ'סטנאט-תמצית מס' 25) וגורם לי לפחד כל כך לאבד את היקרים לי, להינטש! עד שאני מרחיקה אותם מעלי בנוקשות, בהתכנסות ובנתינה שיש בה ציפייה.

אני רואה איך ה-Water Violet  (ווטר ויאולט-תמצית מס' 34) איתו הגעתי, משרת את  הייעוד שלי נאמנה, מצד אחד: ממגנט אלי תלמידים ומטופלים. ומהצד השני מנציח בחיי את חווית הלבד והבדידות.
אמנם הסולו שלי הפך מבדידות (לבד עם שפיטה) ללבד (לבד בשמחה). אבל, הזאבה הבודדה עדיין בנפשי. כך, על אף שאני חלק ממשפחה בת שש נפשות ועל אף שאני מוקפת
באנשים אוהבים שמבקשים את קרבתי אני רחוקה. כשאני מסבירה לעצמי את המרחק הזה אני עוברת בלי לשים לב לשפיטה על הסביבה. כך, אני עוברת אדם, אדם ומסבירה לעצמי
למה הוא לא ראוי לחברתי (והכול בשיחות שביני לביני כי הלא אני לא מבקרת את סביבתי, סביבתי לא מעסיקה אותי בכלל).

יושבת בגינה הנפלאה שלי ומתבוננת על צמח מדהים ביופיו שפרח אצלנו רק השנה- "עכנאי הדור" (Echium Fastuosum), שמו והוא אכן הדור מאד ומלכותי. הוא פרח בדיוק בפסח העכנאי ומאז אני מתבוננת בו בוקר, בוקר, נפעמת מיופיו ומהמלכותיות שהוא משדר. מבינה שאנחנו דומים באיזשהו אופן מסתורי, אני והעכנאי (Echium Fastuosum)וזאת הסיבה לחיבור שלי אליו (הוא הצמח שאני הכי אוהבת בגינה). עליו פשוטים אך הדורים בפשטותם. צבעם ירוק חאקי. תפרחתו, צורתה ככובע של קוסם, כך גם גודלה. מורכבת היא  פרחים קטנטנים בצבע סגול לילך, צפופים, צפופים, כשביניהם מזדקרים ענפים קטנים ירוקים- נעימים למגע אך קוצניים למראה.

כשאני מסתכלת על העכנאי (Echium Fastuosum) הלב שלי פתוח, אוהב, מעריץ. מצליחה להרגיש את האחדות שבינינו, חווה את השייכות שלנו  למקור, מרגישה שחזרתי הביתה. ואז, ההכרה מתערבת, הלב נסגר ואני מתחילה לפרש. כל כך אני אוהבת את הצמח הזה עד שאני פוחדת שהוא ייגמר, הלא הוא צמח עונתי והאביב בסופו. מה זה? סדק בסכר?... נשפכות עוד הבנות:
אני כל כך אוהבת אנשים, את האיש שלי אני כל כך אוהבת, כשהלב שלי פתוח אני מרגישה אחת עם ילדיי ועם כל דבר ששייך לבריאה וזה כייף גדול. אני פוחדת כל כך בגלל שאני אוהבת כל כך.
שוב, במעמקי נפשי המורכבת, מפתנים של פחד חמקמקים  ומחופשים היטב. נאחזים הם בנימות שורשי העבים ומנווטים אותי להיאחזות באנשים יקרים. מעליהם אמונות שקופות שיוצרות לי מציאות של "אהבה בשליטה" מפחד המחר (היום בו אולי האהבה בבת אחת תקטע) אני מוותרת (שלא במודע) על היום.

סיכום
אני נרגשת ומודה על ההארה החדשה. היום אני רואה פחדים ישנים מנקודות מבט חדשות. שמחה בלי סוף על שבחרתי בתחום כל כך עמוק ומרתק- פרחי באך.כלי שמאפשר לי להשיג המון אור בתוך עצמי- אור שמאיר את דרכם של הרבה אנשים טובים.

קצת על התמציות שהוזכרו בטקסט:
Cherry Plum- תמצית מספר 6: תמצית שמאזנת פחד מאיבוד שליטה. מתאימה גם לפריקים של שליטה וגם לאנשים שאיבדו את השליטה והתנהגותם חורגת מההתנהגות הנורמטיבית.
Beech- תמצית מספר 3: לביקורתיים שבינינו. אילו הדורשים  מהאחר יותר מאשר מעצמם.
 Scleranthus-תמצית מס' 28: למתלבטים הכרוניים- אלו שמוצאים את עצמם מתנדנדים באופן תמידי בין שני קצוות.
Red chestnut - תמצית מספר 25: תמצית לאילו הפוחדים מדי על האחר: דאגנות יתר.
Chicory - תמצית מספר 8:  בבסיסם בד"כ פחד נטישה אשר מניע  אותם לחיפוש אינסופי אחר הכרה. מניפולטיביים ודרמטיים, הם יעשו הכול בכדי לזכות בתשומת הלב לה הם משתוקקים.
Water violet - תמצית מספר 34: הזאבים הבודדים של התמציות.
מרוחקים, נמנעים מקשרים עם אנשים. הסביבה רואה בהם סנובים ומתנשאים אך מעוניינת בחברתם היות והם מסקרנים.

יהל בן ציון
מטפלת הוליסטית רב תחומית,
מרצה לפרחי באך ורייקי במכללת מהות
054-6615147
yesh100@gmail.com

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד