חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פריצת דיסק בהיבט של הרפואה הקונבנציונאלית

מאת: פריצת דיסקהדר גלברד 054-7918091

הגדרת המחלה:
מאז שהאדם נעמד על שתי רגליו הוא התחיל להתיישר. בזקיפה שלו נוצרו כמה בעיות. החוליות התחילו ללחוץ אחת לשנייה החומר שהיה בין החוליות (דיסק) התחיל לזוז כמה שהאדם היה יותר פעיל הוא העמיס על עצמו יותר, כך גם הגב התחיל לסחוב יותר דברים ולכן בעיה גדולה נוצרה לסחוס, שהיה בין החוליות ואז נוצרה הפריצה של הדיסק לבעיה של עמוד השדרה .כמעט כל אדם יש לו בעיות עם החוליות או הדיסק. אם נשתמש באנלוגית הסופגנייה, שימוש לא נכון בדיסק על ידי הרמת חפצים כבדים, מאמץ ייתר חוזר ונשנה או תאונת דרכים חמורה גורמים לסדקים  בחלק "הבצקי" של הסופגנייה. הדבר גורם "לריבה" לנזול החוצה. במקרה של פריצת  דיסק הנוזל "הריבה" יצא החוצה  ובכך לוחץ על עצב, המצוי מאחרי הדיסק, וגורם לסטאטיקה. (עיין בתמונה). (ברק 2007).

90% מפריצות הדיסק הן באזור הגב התחתון, החוליות הלומבריות. כאשר מופעל לחץ על הדיסק כתוצאה מפעילות מאומצת או כתוצאה מתהליך של הזדקנות הדיסק הבעיה מתרחשת (תמיר 1999).

יש מספר שמות לפריצת דיסק:
1. צניחת דיסק
2. דיסקוס
3. סתיאטיקה (אישיאס) - לחץ שמקרין לאורך עצב שמקרין לאורך השת (העצב הסכמאטי) הכאב מתפשט מהישבן לכיוון הירך והרגל עד לסמוך לשוק.
4. אוסטאו ארתריטיס - כאב מתמשך בגב יכול להיגרם מכיוון חרוני של דיסק (אנציקלופדיה החדשה ידיעות אחרונות.1993).
5.Cauda Equine Syndrome  - זהו מצב חרום שהג'ל נוזל לכיוון אחורי לוחץ ישר על עמוד השדרה וזה לוחץ ולא נותן לתת שתן או קיבה וצריך לעשות ניתוח חרום. הניתוח יכול לגרום לשיתוק מהמקום הבעייתי ומטה. (ערן תמיר 1996).

הגורמים לתופעת פריצת הדיסק :
הדיסק הבין חולייתי בנוי מטבעת סיבית ובתוכה נימצא ג'ל. כאשר נחלש הדיסק כתוצאה מהזדקנות או מהפעלת לחץ כגון הרמת משאות כבדים נוצר קרע בטבעת הסיבית.הג'ל פורץ החוצה ולוחץ ע ל העצב הצמוד לו (העצב הספינלי) .הדבר גורם לגירוי כימי של העצב וכך נוצר הכאב באזור התחתון, ובעקבותיו הקרנה לרגל הנובעת מגירוי העצב הקשור לאזור. (תמיר 1996). תהליכי ההזדקנות גורמים לירידה בתכולת הנוזלים בדיסק, המובילים לאי -יציבות עקב קרעים זעירים באזור החיצוני של הדיסק. אנשים העובדים מול מחשב במשך שעות רבות  סובלים מפריצת דיסק בחלק העליון של עמוד השדרה, שכן נוצר עומס כשהגוף נימצא שעות רבות באותה תנוחה. כמו כן תורשה, השמנת יתר, הרמת משאות כבדים, תאונות דרכים, מצב נפשי  קפה ועישון הם גורמים נוספים לפריצת הדיסק.

דרכי אבחון התופעה :
לפעמים, כאשר יש פריצת דיסק, נוצרת הקרנה של כאב (בדרך כלל לכוון הרגל) אשר יכולה להגיע עד לאצבעות כף הרגל.
כדי להבין את פשר ההקרנה לכוון הרגל, יש להבין את תפקיד עמוד השדרה כחלק מתהליך זה.האבחנה תעשה באמצעות אנמנזה, בדיקה פיזיקאלית של המטופל וכן בעזרת אמצעי הדמיה כגון :C.T   וגם       M.R.I
(תמיר 1996). גישה נוספת לאבחון היא באמצעות בדיקת טווח התנועה תוך כדי שכיבה ובדיקת אזורים רגישים לכאב וכן חיפוש סימני חולשה, על ידי רופא, הבאים לידי ביטוי באמצעות רפלקסים לא תקינים ואיבוד תחושה בעור. לעיתים יבדוק הרופא טונוס שרירים בפי הטבעת. (אנציקלופדיה רפואית חדשה 1993).
הרופא בודק אזורים רגישים על פני חוט השדרה. עם תאום התנועות של הברך. הרופא בוחן את מתח השרירים באמצעות הכנסת אצבע לחוליות. (מרק 2002).

דרכי טיפול בתופעת פריצת הדיסק:
רופאים רבים ממליצים על אמצעים לטיפול עצמי, וכן תרופה לשיכוך כאבים או תרופה להרפיית השרירים. כאשר הכאבים ממוקדים יש הממליצים על הזרקת סטרואידים. שיפור ניכר אפשר להשיג באמצעות עיסוי או על ידי אוסיופתיה.(סמית 1994).
יש המחלימים מפריצת דיסק על ידי מנוחה. במקרים נדירים הינם מרותקים למיטתם למשך מספר ימים. יש להימנע מפעילות יתר כגון הרמת משאות וכן התכופפות והתמתחות. אחת ההמלצות היא  להעדיף שינה על מזרון נוקשה וכר בין הרגליים. הרופאים ממליצים על לקיחת אספירין ותרופות נוגדות דלקת. כמו כן יש לעשות תרגילים גופניים לשיפור המצב. במצב קשה במיוחד קיימת נטייה לבצע ניתוח כאשר יש אובדן תחושה ואי יכולת שליטה על שלפוחית השתן. (מרק 2002). תמיר ממליץ על ניתוח שבו מוציאים את הדיסק שפרץ. השיפור לאחר הניתוח הנו מידי אך כרוך בסיכונים רבים ואין הבטחה לשיפור המצב בטווח הארוך. כל זאת רק במקרים קיצוניים. (תמיר 1996).

אחוזי הצלחה
אחוזי הצלחה של הרפואה הם בכמה דרגות הם:
1. פריצה קטנה - שכיבה על משהו קשה והכאב נעלם עד הפעם הבאה.
2. ניתוח המקום - מתרפא ויש אפשרות שדיסק אחר יפרוץ.
3. תרופה נגד כאבים - משפיעה עד הפעם הבאה.
4. טיפול בתנועה כמו פיזיותרפיה או התעמלות לחיזוק השרירים והשבת הגמישות. הטיפול בדרך כלל עוזר באחוזים מאוד גדולים של הצלחה.

טיפול בשיטת לוסקי
א: הגישה הטיפולית בשיטת לוסקי
ספר היצירה המיוחס לאברהם אבינו מכיל בתוכו את הידע עליו מסתמכת שיטת לוסקי. לפיכך, העולם מחולק לשלושים ושתים נתיבות, כל נתיב מכיל מגוון משתנים התואמים את תדר הנתיב. שינוי לטובה באחד המשתנים ישפיע לטובה על כל יתר המשתנים באותו נתיב. כל המשתנים התואמים את תדר הנתיב, הוא הפוטנציאל האנושי של הנתיב והוא נקרא "אינטליגנציה", או בשפת ספר יצירה – נתיבות פלאי חכמה.
 על פי שיטה זו, כל בעיה תופיע בו זמנית בארבעה רבדים: בגוף, ברגש, בשכל, וברוח.
האבחון יאתר את האינטליגנציות בהם מופיעה הבעיה בכל אחד מארבעת הרבדים. את האינטליגנציות ניתן לתקן, לתחזק, ולשכלל כמו שריר על פי הרצון החופשי.
הטיפול מתבצע באמצעות "תרופות לוסקי" וכן, בשילוב טכניקות טיפול בהתאמה לאינטליגנציות ולרבדים בהם מופיעה הבעיה.
"תרופות לוסקי" הן פעולות אנושיות פשוטות מכוונות לקבלה או נתינה, כגון: חיבוק, שינה, מקלחת, הליכה, חיוך, צחוק, שתייה, טיול, קניות, רחצה בים. הכוונה היא שהופכת פעולה רגילה ופשוטה ל"תרופה".
הטיפול בשיטת לוסקי  משלב טכניקות טיפול, כגון: פסיכותרפיה, עיסוי, הילינג, דיקור, פרחי באך, צמחי מרפא, מדיטציה, דמיון מודרך, שיר, סיפור, תהליך, מסע חוויה, תזונה, אמנויות, חלומות, פסיכודרמה, כירולוגיה, קלפי יצירה. וכן שילוב כל טכניקה טיפולית אחרת המותאמת לתבנית שלושים ושתים הנתיבות.
שיטת לוסקי – השיטה ומאפייניה
על פי לוסקי, אדם חולה הוא אדם שחי בחוסר איזון או בתחושה של חוסר. אדם בריא חי באיזון או בתחושה שאינו חסר דבר ולכן שמח בחלקו. לעיתים האדם חיי בחוסר באופן בלתי מודע, וכאשר החוסר או תחושת החוסר מתמשכת, האיזון מופר, מופיעים כאבים וייסורי גוף כאיזון להפרת האיזון וכאות ואזעקה.  שורשי המחלה הוא שיבוש התקשורת בין הגוף והנפש. זהו מסר פנימי לעצור כדי להתבונן ולתקן.

חשיבות משמעות האבחון
כאשר מופיע כאב בגוף יש לטפל מייד בגוף בכל דרך כדי לתת מענה מהיר לכאב, אבל יש להבין שמקור הבעיה לכשל בגוף נמצא ברובד הרגשי, בשכלי וברוחני. הסימפטומים גלויים והם יופיעו בגוף ואילו הסיבה נסתרת, הסיבה להופעת הסימפטומים והכאב נמצאים ברובד הרגשי, השכלי והרוחני. אבחון אינטליגנציות בארבעה רבדים יראה מה הוביל למה. האבחון יצביע על האינטליגנציות שבהן מופיע חוסר איזון בכל אחד מהרבדים ובדרך זו ניתן לראות את הקשר בין האינטליגנציות בכל אחד מהרבדים.

הקשר בין סימפטום המחלה והגורמים לה:
על פי שיטת לוסקי לאותה מחלה ולהופעת אותם סימפטומים, אצל אנשים שונים, יהיו סיבות שונות. כלומר כל חולה סרטן מגיע אל המחלה מסיבות אחרות. מכאן שניהול בריאות המטופל במקום ניהול המחלה הוא עקרוני ומהותי לטיפול יעיל.
כך יוצא שתופעות של תחושת בדידות, אובדן דרך ותכלית החיים, פחד מנטישה, תחושת קורבן, תחושת נבגד, אשמה או בושה יכולות להופיע ברובד הרוחני, אחת מהתופעות הללו יכולות לגרום לאחת התופעות ברובד השכלי, כגון: קשיי ריכוז, דאגה, בושה, בלבול, שכחה, הערכה עצמית נמוכה, קושי וקשיחות בקבלת החלטות. מצב זה מסייע להתפתחות של תופעות ותקלות ברובד הרגשי, כגון: עצבות ועצבנות, מצבי רוח משתנים,  דיכאונות, פחדים, כעס, תחושת חסך רגשי, רגשי אשם, תוקפנות,  הסתגרות, אכילת יתר, עישון מוגזם,  שתייה והלקאה עצמית, בעיות בתקשורת, האשמת אחרים, קנאה ושנאה.
כל אלה בסופו של תהליך יגרמו ברובד הגופני לאחת המחלות, כגון:  עייפות, כאבי ראש, יובש בפה,  הקאות, בחילות,  רעד, שלשולים, קשיים בדיבור, חריקות שיניים, אין אונות, שפיכה מהירה, לחץ דם,  בעיות לב, כיב כיבה, אסטמה, סרטן, סכרת, אבדן מקום העבודה, כשלון בעסקים, כשלון בחיי נשואים, מערכות יחסים הרוסות עם הסביבה,  הידרדרות לפשיעה, שתייה, עישון, סמים ואובדן המערכת החיסונית.

הקשר בין הרבדים השונים באבחון למחלה עצמה.
התפשטות התופעה מרובד לרובד עד להופעת הסימפטום ברובד הגופני קשורה לחוסן או לחוסר חוסן בכל אחד מהרבדים. האינטליגנציות החלשות בכל רובד הן שתפגענה ראשונות. לכל אדם יש נקודות חלשות אישיות הקשורות, למודעות שלו, לתהליך החינוכי, לעולם הרגשי וחוסן הגופני האישי, מכאן שהאבחון יראה תמהיל שונה עבור כל אדם למרות שזו אותה המחלה ואלה אותם הסימפטומים. בשיטת לוסקי כמו ברפואה המדעית הטיפול בכל מחלה ברובד הגופני ובסימפטומים המופיעים כתוצאה מהמחלה, הוא אותו טיפול לכל המטופלים, אבל רק ברובד הגופני ואילו הטיפול בסיבות למחלה הוא אישי ומותאם לתוצאות האבחון.(מאתר של ד"ר דני לוסקי 2007)

הגורמים לפריצה דיסק בשיטת לוסקי
המצב הנפשי שאדם נמצא משפיע באופן מכריע על המצב הגופני שלו . אם אדם נמצא כל הזמן בלחץ עבודה או בחיים, גם עם המקורבים אליו זה גורם ללחץ נפשי ומשפיע על עמוד השדרה שהוא עמוד החיים שלו.
המצב הפיזיולוגי הקיבה מפעילה חומציות כתוצאה ממה שאדם מחדיר אליה ממזון שאינו בריא וכמו כן התנהגות בלתי הלימה ומאוזנת עם העולם. אדם שנימצא בכעסים, מצד אחד, וצורך מזון שאינו בריאותי מצד שני, כל זאת משפיע באופן ברור על התנהגות החוליות וכמובן העמסה על הדיסק. התוצאה – עומס על עמוד השדרה יביא לקריסה ולפריצה של הדיסק. .
מצב כלכלי בעייתי ולקיחת חיים של האדם ושל כל הסובבים אותו על "הגב", גורם שהגב קורס. כמו כן זוגיות  לא טובה וכעסים על המשפחה ועל הסובבים גורמים לפריצה בדיסק.

תאור מקרה
לצחי- יש היסטוריה של הרבה שנים של בעיות גב זה התחיל עוד מהצבא שהיה בנחל לאחר מכן הוא שיחק כדורסל על מגרש  עשוי "בלטות" מבטון עם נעליים שלא מגינות על עמוד השדרה ,בנוסף הוא עבד במפעל הדפוס עבודה שדרשה ממנו הרמת משא כבד על גבו. נוסף על המשקל והלחץ בעבודה ובספורט, המזון שהוא אוכל אינו מגוון ולא בריא מצד אחד עוף ואורז לאורך תקופה ארוכה ומצד שני מאכלים עתירי שומן כגון צ'יפס וכל זאת ללא צריכה של ויטמינים ומינרלים (פירות וירקות) שמתאימים לסוג פעילות שהוא עשה.
בגיל 42 עבר פריצה רצינית פעם ראשונה ומאז כול כמה זמן הוא לא מסוגל לקום מהכיסא.
מה שהוא מבקש: להפסיק לסבול מכאבים בגב, וכמו כן להתחיל לחיות באיכות חיים טובה יותר. צחי מגיע אלי כבר הרבה זמן לטיפולים לשיפור ההרגשה. בדרך כלל הוא מרגיש כאבים בעמוד השדרה לכיוון רגל שמאל מה שמראה על פריצת דיסק (ברוב המקרים) ברגע שאני שם יד על אחד החוליות היא חמה מאוד.
ש: למה באת אלי?
ת: מוגבלות בתנועה
ש: ממתי זה?
ת: הרבה זמן.
ש: זה מפריע לך?
ת: המחשבות כול הזמן על הכאבים בגב.
ש: ממה זה קורה?
ת: לחץ על הדיסק ועל העצבים
ש: באיזה זמן?
ת: כל פעולה חריגה שאני עושה
ש: רצית לעבור עבודה?
ת: נוח לי אני אוהב את הלחץ והלחץ עושה לי טוב.
ש: האם אתה יודע שלחץ בעבודה והלחץ בדיסק יש בהם קשר?
ת: יכול להיות אני אחשוב על זה

הגורמים לפריצת הדיסק אצל צחי
מחלה היא תקלה שאנחנו חייבים אותה. יש הקושרים אותה  למעשים שלנו בחיי היום יום. זה אומר, שאם  מקבלים מכה ביד ימין או בשמאלית יש לזה משמעות על החיים שלנו. הגורמים לתקלה בזמן פריצת דיסק הם, שאנחנו עומדים על שתי רגלים ויש לנו משקל גדול על עמוד השדרה וכן, כשיושבים הרבה זמן  זה גורם לחץ על עמוד השדרה התחתון שהוא מקור מאוד בעיתי בגב. לחץ נפשי וכלכלי הינו גורם מאוד משמעותי בפריצה דיסק.
לחומצות של הגוף ועמוד השדרה יש השפעה מאוד גדולה על פריצת הדיסק. חומצה וחומץ אלו מילים מאותו השורש. החומצות מורגשות בזמן שאנו רואים את התוצאות של המזון שאנו אוכלים. הכעסים שאנחנו מכניסים או מוציאים על הסביבה גם באים לידי ביטוי באמצעות הימצאות החומצה מה שגורם ללחץ על עמוד השדרה ומזה יש פריצה.

תוצאות התופעה
תוצאות של פריצה דיסק הם הכאב ם בעמוד השדרה, שגורמים לאי יכולת תוזזה ואפילו עשיית דברים פשוטים כמו לבישה של מכנסים וחולצה, ואפילו  על קשירה של שרוכי הנעליים. לאלה שיש ילדים קטנים הדבר עוד יותר קשה, כיוון שאין להם היכולת להרים אותם או לטייל אפילו בבית . הראש כל הזמן במחשבה מה קורה במקרה של סיבוב לא נכון ואז יש כאב נורא.

אבחון – ניתוח על פי 4 הרבדים

ברובד הרוחני-  המצב שנמצא צחי הרובד זה הוא הגבוה ביותר, אפשר לומר שהמודעות שלו היא גבוהה, מה שיכול לשפר את היכולת שלי להביא אתו להחלמה יותר מהירה ממטופל אחר. המספרים לא מרשימים 2,9 הגבוה 2,7 הנמוך יש איזון ברובד זה.
ברובד השכלי -  אינטליגנציות החלשות שלו נמצאות ברובד זה. אני רואה שהשלום - ר חלש, מה שאומר שהוא לא שלם במקום בו הוא נמצא. מה שמקשה יותר זה שגם אינטליגנציה של חיים - כ חלשה, מונעת ממנו את היכולת לעשות שינוי ולהשתנות וכן יכולת לשחרר את השפע ולעביר אותו הלאה.
ברובד הרגשי - אינטליגנציה החלשה היא חופש - 4 המתאפיינת ביכולת לפעול מתוך כוח התנגדות וכוח ההיפוך, שמאירים את הדרך כדי ליצור חופש פעולה אמיתי. ברובד זה אפשר לראות המשכיות לרובד הקודם. ברגע שלאדם אין שלום עם עצמו גם היכולת לשנות היא קשה.
ברובד הגופני - ברובד זה יש כמה אינטליגנציות. דרך - נ שהיא יכולת לחוש את הסביבה הטבעית ולהסתגל לתנאים ולשינוים וליצור חיים. לחיות את החיים במלואם כל יום מחדש. תשמיש - ל יכולת לדעת דרך הגוף והטבע  ליצור הבעה דרך הגוף שלך כמו ספורטאים ואומנים.  יכולת יעילה ליצירת תקשורת עם גורמי הטבע: אדמה, חיות, נוף. שמיעה  - ו יכולת לשמוע, הקשבה, תפיסה תבניות מוזיקליות וכן אינטליגנציה של שמיעה. היא גם משמעות לחיים. היא מייצגת את השורשי, רכושני, עקשן, בררן, מרובע. באה לידי ביטוי ברגישות בצוואר. 
  
דרכי אבחון
האבחון בשיטת  לוסקי כולל מספר רב של שיטות:
1. שיחה (פסיכותרפיה) לוקחים את משפטי מפתח מתוך השיחה כדי לראות מה המטופל מרגיש ומדוע הוא הגיע לקבל טיפול. לפי משפטי המפתח אפשר לשמוע איפה המצוקה האמיתית ואיזו אינטליגנציה חלשה או חזקה.
2. סריקה אנרגטית של המטופל  ובדיקה לחסימה של אנרגיה.
סריקה לפי שיטת הדר שמחוברת לשיטת לוסקי  - בשיטה זו שפיתחתי בעקבות ניסיון של שנים ניתן לסרוק את גוף האדם בצורה כזו שבה המטופל נמצא מול ציור של אדם וציור נוסף של עמוד השדרה שלו. המטפל סורק את האדם לפי הציור תוך כדי העברת כף היד על פני הציור. בכל פעם שנתקלים בחסימה אנרגטית מסמנים אותה בציור באמצעות איקס. אחרי שמסיימים לסרוק את ציור הראשון עוברים לסרוק את ציור של עמוד השדרה וברגע שמוצאים חסימה משווים את שתי התוצאות ורואים אם יש התאמה בניהם .לא תמיד מה שמראה הציור, המטופל מרגיש באותו זמן.
רק לאחר מכן שואלים את המטופל מה הוא מרגיש (כיון שאסור לערב כל רגש בסריקה).
שיטה זו בחיבור עם הילינג, כפי שמציעה שיטת לוסקי הינה דרך נוספת לקבלת אינפורמציה לגבי מצבו של המטופל.
3. קריאה של כף היד ובדיקה של נתינה וקבלה ואזור החסימה של המטופל. כמו כן בדיקה של מקומות, דרכם ניתן לפתוח את חסימות המטופל.

דרכי טיפול
תרופות לוסקי הן פעולות אנושיות פשוטות כאשר הן מכוונות לקבלה או נתינה הן פועלות כמו תרופות. הטיפול של האינטליגנציות החלשות לפי שאלון ערכי חיים עם כוונה של קבלה עצמית והרצון לשינוי פנימי.
לעשות רשימה של נתינה וקבלה

חיים:
1. יציאה לסרט פעם בחודש.
2. לקנות לעצמו משהו שכילד מאוד רצה לקבל.
3. לעשות מקלחת ארוכה. לטבול במים רבע שעה לפחות ביום.

שלום: להגיע לשלום פנימי
1. אחדות לקבל את החלקים השונים שבו.
2. לומר: אני סולח ומקבל את עצמי למרות הכול.
3. לחבק את עצמו 10 דק' ביום כל יום.

חופש:
1. לשבת\ללכת פעמיים בשבוע ללא טלפון ולהתנתק מהעולם ולהסתכל על האני הפנימי שלו.
2. לספור עד 10 לפני כל פעולה. להיות במקום להגיב.

שמיעה:
1. תהליך של עצימת עניים פעם בשבוע למשך חצי שעה ולנסות לשמוע צלילים ולבסוף לרשום את מה ששומעים.
2. פעם ביום לשמוע אדם אחר במשך 7 דק' ללא תגובה.

תשמיש:
1. לצאת לטבע פעמיים בשבוע למשך חצי שעה לרקוד, לצחוק, לצעוק. בקיצור לפרוק את הלחצים מתוך העצמי ליקום.
2. לגעת בדברים. לעבוד עם הידיים 10 דק' ביום לפחות.

דרך:
1. לקבוע יעדים לראות בהם את השמחה וללכת בשמחה עם חיוך ענק ושמחת חיים של אושר.
2. לקבוע יעדים לחיים וליהנות  מהתהליך כך שישכח מה היה היעד.

בטן:
ללעוס כל מוצר לפחות חמש פעמים לפני בליעה.

רובד רוחני
1. רייקי
2. להבין שהגוף והנפש הם אחד.

רובד שכלי
1. דמיון מודרך לפרוק הכאבים.
2. פסיכודרמה: " למה לקחת את הכול על הגב שלך ומה הגב שלך מרגיש"?
3. להביא אותו לסדנא של אנשים במצבו  לשיתוף וחיזוק.

רובד רגשי
1. תזונה טבעית
2. להגיע למקום שיש חוסר ברגש לקבל (לא מגיע לי)וזה גורם לכעס ולפריצה.
3. טיפול באנרגיה (שיטת הדר)

רובד גופני
1. טיפול בהליכה למשך של 45 דק לפחות 3-4 ימים בשבוע.
2. א: אכילה של ירקות ופרות שלא מחמיצים (ירקות שורשיים).
    ב: אכילה של ירקות נוגדי חמצון (תפוח אדמה, גזר, מאכלי ים מהמעמקים).
3. מניעה של קפה ומוצרו.
4. שיאצו, עיסוי
דיקור
נקודות חיזוק: LI20-TW19-TW1-BL19-KID16-BL21
נקודות לפיזור: GV20-BL2-LU10BL18-BL23-KID1
פרחי באך
לביטול הכעסים
א- תמצית פרחי באך מס' 6 שרי פלם-Cherry plum
ב -תמצית פרחי באך מס' 14 היטר - Heather
ג- תמצית פרחי בך  מס' 20 מימולוס - Mimulus
ד- תמצית פרחי באך מס' 22 אוק - Oak
ה- תמצית פרחי באך מס' 25 רד צ'סנאט – Red chestnut
ן- תמצית פרחי באך מס' 33 וולנאט - Walnut

לעבוד על ביטול החומציות בגוף

סיכום
הטיפול בשיטת לוסקי פועל בדרכים מגוונות באמצעות תרופות וטכניקות טיפוליות ברובד הפיזי, הרגשי, השכלי והרוחני בהתאם לכללי הרפואה הקונבנציונאלית המשולבת בשיטת לוסקי כדי לאזן את הגוף ואת הנפש יחדיו.
יש לוודא ש-צחי, יקבל את הטיפול וההבנות שהוא זקוק להם בכול הקשור לפריצת דיסק התרופות הפיזיות שהוא יקבל כוללות רייקי ושיאצו וכשהוא יצליח להתאושש יש לוודא שבצד הרוחני יעשה את הדרך הנכונה לכיוון של מודעות והורדת לחץ בעבודה, לחץ במשפחה = ירידה של לחץ בחולייה.
אני רואה שהמניע לכל הבעיות בגב נובעות מלחץ נפשי, הוא סוחב את העולם על גבו הוא נמצא בנתינה ולא יודע לקבל לעצמו.

במשך הזמן שאני מטפל בצחי יש לנו שיחות רבות על מהי מודעות ומהו טיפול רגיל.
לי כמטפל, יש את האפשרות לבחור למטופל משהו שמייחד אותו. עברתי על כל החומר שנמצא כרגע בארסנל של המטפלים השונים ומצאתי כמה דברים שאני לוקח מכל אחד.
בזמן שאני נמצא עם צחי אני מקבל כל הזמן אינפורמציה חשובה: מה טוב ומה לא, באיזה רובד להשתמש בטיפול.
לדעתו של צחי, הוא נמצא במצב של חוסר יכולת לשלוט על הכאב ממנו הוא סובל.
האבחנה שלי בצחי נפרסת בכמה רבדים. הוא נמצא כל הזמן בלחץ בכל הרבדים. לכן אין אפשרות לטפל רק ברובד הגופני.
לכן, אני מטפל בכל ארבעת הרבדים שלו. הטיפול כולל בין השאר איזון  של גוף נפש וטיפול במגע גופני זה או אחר.

ביבליוגראפיה
1. באלך ג'יימס ,סטנגלר מארק.(2006) האנציקלופדיה החדשה לריפוי טבעי.הוצאת
2. ברקוב,רובוט ועמיתיו.(2002). מרק המדריך הרפואי השלם.לבית ולמשפחה.הוצאת זמורה פוקוס.רמת – גן.
3. דני.לוסקי(2005) שיטת לוסקי 32 האינטליגנציות. תל-אביב
4. דני.לוסקי.(2006).הרפואה המשולבת דרך 32 אינטליגנציות.תל-אביב.
5. דני.לוסקי.(2007).אמנויות כשפות ריפוי אימון בשיטת לוסקי. תל-אביב.
6. לוי,יצחק .(1993).שרירים,עצמות ופרקים האנציקלופדיה הרפואית החדשה.הוצאת משכל,תל-אביב. ביתן.אור יהודה.
7. סמית,טוני.(1994).המדריך לבריאות המשפחה.הוצאת עם עובד – משרד הביטחון.
תל-אביב.
8.ערן,תמיר.(2005).גוף האדם אנטומיה פיזיולוגיה ופתולוגיה.

הדר גלברד 

054-7918091

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד