חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית 24 PINE- להתנתק מרגשות האשמה

למי שמאשימים את עצמם. גם כאשר הם מצליחים, הם חושבים שהם יכולים לעשות זאת טוב יותר, והם אף פעם לא מרוצים ממאמציהם או מהתוצאות. הם חרוצים וסובלים הרבה מהפגמים שהם מייחסים לעצמם. לפעמים, גם אם ישנה טעות כלשהי בגלל מישהו אחר, הם יטענו אחריות גם לזה

המלצותיו של ד"ר באך

 

Pine הינה תמצית, שמטרתה לסייע לנו כאשר אנו מאשימים את עצמנו על מעשים שנעשו או שלא נעשו.  אולי זו הזנחת הורה או חבר; אולי זו הצעת עזרה, שאיך שהיא משתקפת, נראית לא נבונה. גם אם האדם המאופיין כ Pine פעל או לא, יש בדעתו סיבה לחרטה.

תמצית פיין


במצב Pine אנו עשויים להרגיש אשמים גם כאשר אירועים שמחוץ לשליטתנו גרמו לבעיה, או שאנחנו יכולים לקחת אחריות על טעויות שנעשו על ידי אחרים. אנחנו סובלים שלא לצורך, ולפעמים אנחנו מרגישים כל כך אשמים במצב  ,Pine שאנחנו בסופו של דבר אומרים 'מצטערים' כל הזמן.

 

מצב ה  Pine יכול להצטייר גם כסוג של פרפקציוניזם, כך אולם גם כאשר אנחנו מתפקדים טוב במשימה, אנו עדיין יכולים למצוא סוג של אשמה.

את ההיבט החיובי של הPine ניתן לראות כאשר אנו מכירים בחסרונות שלנו בלי להתעכב עליהם, ולשים את האצבע , היכן שאנחנו יכולים, על הדברים שעשינו לא נכון. באותה עת אנחנו יודעים מתי אנחנו חסרי אשמה או שעשינו כמיטב יכולתנו. ד"ר באך אמר שרגשות אשם הן בזבוז הזמן, והפגמים של העבר נמצאים שם רק כדי ללמד אותנו לקח בהווה. ברגע שהלקח נלמד, אין צורך יותר להתעכב על מה שהשתבש.


 השוואות

 

Pine/ Rock Water : חלק אחד של תיאורו של ד"ר באך של מצב הPine נשמע קרוב מאוד למצב
 Rock Water: "גם כאשר הם מצליחים הם חושבים שהם יכלו לעשות זאת טוב יותר, והם אף פעם לא מסתפקים ממאמציהם או מהתוצאות." ההבדל בין שני מצבי הקיום טמון בסיבה שממנה נובעת ההרגשה. עםRock Water ישנו סוג מסוים של חתירה לשלמות אישית כמטרה בפני עצמה.

 

Rock Water הוא קשה עם עצמו כי היא רוצה להיות מושלם, וצריך להיראות כאדם מושלם ואם הוא לא עומד בסטנדרטים שלו, הוא יעניש את עצמו: אבל העונש עצמו הוא להוות מופת, כלומר הוא מהווה דוגמא, גם כאשר הוא אכזרי ביותר בהכחשת ההנאה העצמית שלו.
סוג זה של שאיפה אישית והצורך להיראות כדי להוות דוגמא, חסר במצב הPine. ה Pine שואף תמיד לעשות טוב יותר, אבל אין לו שום שאיפה להיות מושלם או תחושה של גאווה רוחנית. אדם המאופיין כRock Water עלול להרגיש שהוא בדרך לשלמות; אדם ה-Pine יכחיש שהשלמות היא בשבילו, בעיקר משום שהטוב ביותר שלו לעולם לא יהיה מספיק טוב כדי להתגבר על התחושה של לא להיות מוערך.

 

Pine  / Larch : ניתן לחוות את שני המצבים כסוג של חוסר ביטחון. במצבLarch אנחנו מרגישים שאנחנו ניכשל ולכן אפילו לא מנסים. זו באמת יכולה להיות דרך די נוחה לחיות, כאשר אנו נמנעים מכל אתגר. עם זאת, במצב  Pine אנו כן פועלים ומנסים, אבל אף פעם לא מרגישים שעשינו מספיק. התחושה שנכשלנו במשהו , במצבLarch, לעתים קרובות, מובילה אותנו לא לנסות שוב. התחושה שנכשלנו, במצב  Pine גורמת לנו להיות מאוד לא מרוצים - לעתים קרובות ללא סיבה - וזה מדרבן אותנו לנסות לעשות את הדברים הנכונים.

 

-מידע זה הינו ממרכז באך באנגליה ונועד אך ורק למטפלים מוסמכים ומקצועיים בפרחי באך

 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד