חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית 23 OLIVE- להחזיר את האנרגיה לגופנו

אלו שסבלו מסבל נפשי או פיזי ומותשים ועייפים כי מרגישים שאין להם יותר כוח לעשות כל מאמץ. לאלו שחיי היום- יום הם עבודה קשה עבורם, ללא הנאה

המלצותיו של ד"ר באך

 

זהו אחד מתיאורי התמצית הקצרים ביותר של ד"ר באך בספרו, הוא כתב רק פסקה קצרה על מטרת התמצית, כאשר במצב זה אנו חשים שלא נותרה לנו אנרגיה לשום דבר, אפילו לא לקרוא. האנרגיה שלנו תיגמר באמת... גם כאשר הרוח מוכנה, הגוף והנפש הם חלשים.

אוליב


לפעמים אנו חושבים על האוליב כתמצית עם מרכיב "פיזי". זה נכון במובן זה שפעילות גופנית יכולה להוביל למצב אוליב. אבל זה גם מטעה. קודם כל, פעילות ומאמץ שאינם כרוכים בעבודה פיזית יכולים גם הם לגרום למצב אוליב, למשל: למידה מרובה וריכוז באופן כללי; וכך גם דברים פסיביים, כמו החלמה ממחלה או חיים בנסיבות שליליות.


יותר מכך, החוסר בצד ה"פיזי" לתמצית יוצא החוצה ואנו רואים מה שקורה לנו רק כאשר אנחנו לוקחים את התמצית. לפעמים, אנחנו מרגישים את החזרת האנרגיה שלנו די מהר, כך שאנו שעשויים להתפתות לחשוב על אוליב  כעל סוג של איסוף עצמי או תחליף למשקה אנרגיה או במקום כוס קפה חזקה. אבל לפעמים אנחנו ניקח אוליב ונלך לישון  למשך יום שלם! - כי זה מה שאנחנו צריכים לעשות. אוליב, כמו יתר התמציות, עובד על הרמה הרגשית, הנפשית והרוחנית. כל תגובה פיזית היא תופעת לוואי קשה לניבוי של איזון רגשי. התמצית עוזרת לנו לטעון מחדש, אבל הדרך להטעין מחדש תלויה באדם עצמו.


אוליב היא אחת משתי התמציות (האחרת היא  Vine ) שלא הוכנו על ידי ד"ר באך באופן אישי. במקום זאת, הוא שלח את התיאורים לחבריו באיטליה ובשוויץ וביקש מהם להכין תמציות בסיס ולשלוח אותן אליו כדי שיוכל לנסותן. זו גם אחת מאותן תמציות שבהן הפולקלור של הצמח משקף במידה את השימוש בו כתמצית באך. האוליב שהוא הזית, בתקופה הקלאסית היה קשור בשלום, הרמוניה וניצחון, וכל אלו יכולים להיראות כתוצאות חיוביות אפשריות של לקיחת התמצית.
  

 השוואות

 

אוליב/ הורנבים  (Hornbeam): שניהם קשורים לעייפות. ראינו כי עם אוליב  בסוג מסוים של  מאמץ , גרם לנו להרגשת עייפות. דבר זה חסר במצב של הורנבים, כאן אין שום סיבה להרגיש עייפים. אנו עלולים לקחת  אוליב, כי אנחנו מרגישים עייפים בסוף יום ארוך בעבודה; אבל היינו פונים להורנבים אם הרגשנו עייפים רק במחשבה הפשוטה של תחילת העבודה.


לפעמים אנשים מתארים את הורנבים כעייפות נפשית ולעומת זאת את האוליב כעייפות פיזית. הגדרה זו אף מטעה. 'עייפות נפשית' יכולה גם לתאר את התוצאה של מאמץ נפשי מסוג כלשהו: למידה, קריאה, חשיבה. זה יהיה במצב  אוליב, בדיוק כמו הרגשת עייפות אחרי הליכה ארוכת דרך.  ד"ר באך, מזכיר במפורש את התחושה שאין לנו כוח פיזי בהגדרתו של מצב ההורנבים. הרגשת עייפות נפשית ופיזית אינה בעצמה אינדיקציה לאו להורנבים או לאוליב אז: אנחנו צריכים להחליט האם התחושה היא באמת רק "במוחנו" (כלומר אין סיבה אמיתית) לפני שנחליט באיזו תמצית לבחור.

 

אוליב / אואק (Oak): ה Oak (האלון)  הוא כנראה הכי קל להבין בהיבט שלו כתמצית, כלומר כתמצית לאנשים שחולקים תכונות אופי מסוימות. אנו יכולים לתאר את תמצית האואק בעבור אנשים יציבים - כאשר תחושת החובה החזקה וכוח גדול מוביל אותם להמשיך זמן רב גם לאחר שהם היו צריכים לנוח ולהניח את הנטל שלהם בצד. כתמצית למצב הרוח היא מתאימה לכל מי שמציג באופן זמני את הגישה הזו לחיים ושכתוצאה מכך מתחיל להרגיש אומלל ומותש. באופן ברור, התיאור האחרון קרוב מאוד למצב  אוליב. אז איך נבדיל ביניהן?
דרך אחת טובה היא להסתכל קודם כדי לראות האם יש צורך באואק, על ידי שנשאל את עצמנו, למשל, האם אנחנו מסרבים לנוח? – האם אנחנו מרגישים את תחושת החובה לאחרים? –


אם נחליט שאנחנו צריכים אואק, ההחלטה לאחר מכן היא האם אנחנו צריכים אוליב גם כן? האם אנחנו מרגישים שלא מיצינו ולא מסוגלים להמשיך? - כי אם כן, אנחנו נמצאים בפינות הנידחות של מצב האלון שלנו ויכולים להוסיף גם תמצית אוליב.
אם נחליט שאנחנו לא צריכים את תמצית האואק, האוליב  היא התמצית הטבעית להסתכל עליה כאשר אנחנו מרגישים עייפים אחרי מאמץ. אבל גם שם, כדאי לנו לחפש אלמנטים באישיות שלנו שמובילים אותנו להרגיש מותשים, במיוחד אם זה משהו שקורה לנו הרבה.וזה עשוי להוביל אותנו להוספת תמציות  נוספות לאוליב - כגון Vervain ,Impatiens  או Centaury .

 

 

 

-מידע זה הינו ממרכז באך באנגליה ונועד אך ורק למטפלים מוסמכים ומקצועיים בפרחי באך

 

 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד