חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית 29 STAR OF BETHLEHEM- לטראומות ולהלם נפשי

לאלו שנמצאים במצוקה גדולה, בתנאים אשר במשך הזמן מייצרים אומללות גדולה. ההלם של חדשות רציניות, האובדן של אדם יקר, הפחד בעקבות תאונה וכדומה. למי שבמשך הזמן מסרב להתנחם, תמצית זו מביאה נוחות.

המלצותיו של ד"ר באך

 

Star Of Bethlehem הינה אחת התמציות העיקריות בפורמולת המשבר המסורתית ( רסקיו רמדי). זו הייתה התמצית האחרונה בנוסחא, כיוון שזה התווסף לתמהיל המקורי של מיקס שלוש-התמציות (Impatiens, Rock Rose and Clematis) בשנת 1935, כאשר תמצית זו הייתה מוכנה ראשונה בשימוש בשיטת הרתיחה.

star of bethlehem


השימוש העיקרי בתמצית הוא לסיוע לתופעת הלוואי לאחר הלם שנגרם על ידי חדשות רעות, לא צפויות, או כל אירוע לא רצוי שמשאיר אותנו עם תחושה מזועזעת וטראומה. אם כך הרלוונטיות שלה לפורמולת החירום ברורה; אבל תמצית Star Of Bethlehem היא לא רק לשימוש מיידי. היא יכולה להילקח באותה מידה עבור השפעות של טראומות שבן אדם קיבל  שנים רבות קודם לכן, אפילו בשלב מוקדם מאוד בילדות. המפתח הוא שאם ההשפעות של ההלם עדיין מורגשות, במקרה זה Star Of Bethlehem היא תמצית  טובה שכדאי לשקול לקחת.

אחת הטראומות הגדולות בחיים היא כאשר אנחנו מאבדים מישהו, או באמצעות המוות או רק על ידי מערכת יחסים שהסתיימה. זה יכול להוביל לתחושה של ריקנות ואובדן, ובנסיבות כאלה Star Of Bethlehem היא תמצית  מרגיעה שכדאי לקחת. היא לא תסיר את הרגשות של הצער או תגרום לנו להרגיש פחות עמוק את הדברים; אבל זה יעזור לנו להחלים מהר יותר ולהשלים עם מה שקרה.

 

השוואות

 

Star of Bethlehem/Sweet Chestnut: האזור העיקרי של בלבול בין שתי תמציות אלה קשור עם צער, במיוחד עם שכול. לעתים קרובות, שתי התמציות נלקחות יחד, אך התפקיד של כל תמצית, אמנם, הוא  שונה.


Star of Bethlehem, כפי שראינו, היא תמצית אשר מטרתה היא להביא נחמה כאשר משהו נורא קרה. ככזאת היא התמצית הטבעית  להשגה כאשר אנחנו מאבדים מישהו. Sweet Chestnut, מצד שני קשורה עם "הלילה האפל של הנשמה" - הייסורים שמגיעים כאשר אנו מנסים למצוא פתרונות אבל שום דבר לא מציע דרך החוצה ואנחנו מרגישים שהעתיד שלנו אינו אלא השמדה. זהו רגש מאוד קיצוני, ועבור רובנו (למרבה המזל)  זהו לא רגש שאנו חשים לעתים קרובות בחיינו.


לפעמים אנחנו יכולים לקבל מוות, אפילו של מישהו שאנחנו אוהבים, כחלק טבעי של החיים. אנחנו מרגישים צער בחריפות, ועוברים הרבה כאב, אבל אנחנו רואים את הדרך למעלה ויודעים שיש דברים אחרים ואנשים חשובים בחיים שנשארו לנו. אנחנו תמיד נזכור את האדם שאיבדנו, אבל הצער שלנו לא יהרוס אותנו. Star of Bethlehem יהיה מספיק כאן. אם זאת,  כאשר יש  אנשים שכל כך הרוסים על ידי צער מהחיים עצמם, אנשים אחרים, והמטרות והאידיאלים שלנו, כולם מאבדים את המשמעות.

במקרה זה  אנו יכולים להחליק לתוך מצב של Sweet Chestnut , ואנחנו יכולים לקחת את התמצית הזו במקום  Star of Bethlehem.


וכמובן המצב של Sweet Chestnut יכול לבוא בלי כל מיני גורמים הקשורים ל Star of Bethlehem: אפילו שעמום יכול להוביל לזה, אם לדוגמא אנו עושים מאמצים חוזרים ונשנים למצוא כיוון בחיים, נכשלים, וכתוצאה מכך נופלים לייאוש קיומי. בנסיבות אלה היינו שוקלים לקחת  Sweet Chestnut, אבל כנראה לא היינו חושבים על Star of Bethlehem.


 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד