חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

Sweet Chestnut – שמחת הלב, מעומק האדמה


בואו נדבר על דכדוך. מה הם הסימנים החיצוניים שלו ואיך הוא נראה?
  • מצב רוח ירוד במשך רוב שעות היום
  • חוסר עניין בולט בפעילויות יומיומיות ומעורבות בהן ללא הנאה
  • תנודות קיצוניות במשקל
  • נדודי שינה או שינה מרובה
  • חוסר שקט
  • קושי לחשוב, חוסר ריכוז וחוסר החלטיות
(כדאי להבהיר שזאת לא רשימה ממצה, כי יש עוד סימפטומים חיצוניים לדכדוך ורובם קשורים בקושי להתנהל ביומיום).
עצבות יכולה לנבוע מלא מעט סיבות, במיוחד בימי מלחמה ובעקבות אירועים קשים, כמו אלה שהתרחשו ב-7 באוקטובר, אבל סיבות אלה יכולות גם להיות נסתרות מעיני המדוכדכים. כשמתפתח דיכאון ארוך טווח, הוא בדרך כלל נובע מחוסר הצלחה אישית או מייאוש פנימי של האדם מול עצמו.
פעולתה של תמצית Sweet Chestnut
לכל אחת ואחד מאיתנו יש מאגרי אנרגיה חבויים, גם אם לפעמים קשה למצוא אותם, כי הרי בכולנו טמון כּוֹחַ הַחַיִּים - אותו כוח שמניע את מציאות חיינו. כוח החיים הוא זה שדוחף אותנו להתפתח, לגדול ולצמוח. הוא זה שמניע שינוי ומאפשר לנו ליצור תנועה על אף הקשיים או העצבות שיתעוררו בדרך.
כוח החיים הוא זה שגורם לנו לנוע מנקודה כלשהי בזמן, כך שנוכל ללמוד מהחוויה ולהתפתח, במקום שניכנס לדיכאון או נקפא במקום, נתנוון בהדרגה ואולי אפילו נמות.
על פי ד"ר באך, תמצית Sweet Chestnut (ערמון מתוק) היא ממתיקה ומשמחת. כששמחת הלב מתעוררת, היא נובעת מכוח החיים הפנימי - כוח שלפעמים אנשים לא מאמינים שיש להם אותו. Sweet Chestnut עוזרת לכוח הזה לעלות ולצוף, וליצור תנועה של שמחה, עשייה וצמיחה ממשברים. 
במקביל לשמחה שהתמצית מעלה, על האישה או הגבר לחולל שינוי ולפתור את המקור לתחושת הדכדוך או לדיכאון. חשוב לציין שאם מקור הבעיה לא מטופל, הדכדוך עלול לחזור. למעשה, התמצית נותנת אנרגיה וממלאה בשמחה כדי לאפשר טיפול בגורם המרכזי.
חיבורי גוף-נפש
ד"ר באך זיהה קשר בין האופי של הצמחים שמהם מופקות התמציות ובין ההשפעות של התמציות על המטופלים. כך, Sweet Chestnut מעצימה את השמחה וממתיקה את המצב, מאחר שלערמון יש מתיקות טבעית. 
זה ידוע שאיזון רמת הסוכר בגוף מתאפשר כשהלבלב מתפקד כהלכה. כשיש שמחה אמיתית, הלבלב פועל ומתפקד בצורה תקינה, וכך גם הלב. 
הלב הוא השמחה החיצונית, והלבלב הוא שמחה מלב האדמה, מכוח החיים. במצבים של עצבות גדולה ושל שמחה לא מאוזנת לאורך זמן מתעוררות הפרעות אכילה, ובחלוף הזמן יתפתחו גם בעיות לב ואולי גם בעיות בתפקודי הלבלב.
סיפורים מהקליניקה
סיפורו של שי
שי (שם בדוי), גבר בן 45, הגיע אליי בעקבות מועקות בלב. בהתחלה, היה נראה שהמועקות נבעו מהרגל העישון, שהתחיל כבר כשהיה בן 16, כי הרי ידוע שהעישון מזיק לבריאות. לכן, שלחתי את שי לעשות בדיקות כלליות. 
במהלך התשאול התברר שאישתו של שי לא במצב בריאותי טוב והוא כואב את מצבה כאילו הוא שלו. הוא לא אוכל ולא ישן. "הדיכאון שלי גדול עליי", אמר לי. 
כשחקרתי עוד על מצבו הבנתי שהוא כמעט לא מתפקד ומרגיש מיואש מאוד מעצמו, כי בדרך כלל הוא אדם שמח ומאושר, ומצליח בחייו. הכאב הגדול ביותר שלו היה שהוא לא יכול לעזור לאישתו. 
אחת התמציות בפורמולה שהכנתי לו הייתה Sweet Chestnut, כדי לעזור לו למצוא את הכוחות לחזור לשמחה שלו. אחרי שבוע בלבד, שי סיפר שהוא חזר לשמח ולהצחיק את אישתו, ושהוא בטוח שזה יעזור לה להחלים.
סיפורה של עדי
עדי (שם בדוי) אובחנה עם OCD על ידי פסיכיאטר ופסיכולוג, שהמליצו על טיפול תרופתי. 
כשהיא הגיעה אליי, הייתה לי הרגשה שמצפה לנו תהליך לא פשוט ומאתגר. ואכן, כשעדי נדרשה למצוא את המשאבים הפנימיים והכוחות החבויים בתוכה, היה לה קשה מאוד. היא אמרה שהיא מיואשת מעצמה ולראשונה, פניה היו עצובות מאוד. עד לאותו רגע, עדי דיברה רק על המחשבות הטורדניות והטקסים הרבים שלה. 
בפורמולה השנייה שהכנתי לעדי הוספתי גם Sweet Chestnut וראו זה פלא, עוד באותו השבוע היא התחילה להמעיט בקיומו של אחד הטקסים שלה ואפילו הייתה מאושרת מההתקדמות שלה. בינינו, היא הייתה מאושרת ושמחה בזכותה של Sweet Chestnut ואת זה אפשר להסיק מהמִפנֶה הברור לעין בתהליך שלה.

מאת רויטל אלעד אדליסט - נטורופתית, מרצה ומאמנת לחיבורי גוף-נפש, מייסדת המרכז ׳רגעים שבאך׳ |  052-877-3446 | regaeemshebach@gmail.com‏
הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלגו ל הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד