חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

רסקיו רמדי - תמצית ההצלה


מכלל התמציות של פרחי באך, רסקיו רמדי היא הייחודית שבהן. כל תמצית באה לענות על צורך רגשי מסוים – למשל תמצית לביקורתיות, תמצית לחוסר בטחון עצמי ועוד, 38 תמציות פרחי באך בסך הכול. כל תמצית באך מהרשימה היא תמצית טיפולית. תמצית ההצלה, רסקיו רמדי, היא תמצית מצב.

תמציות של פרחי באך נרקחות באופן אישי ונלקחות בתדירות קבועה של 4X4: ארבע פעמים ביום, ארבע טיפות בכל פעם. תמצית ההצלה, או כפי שהיא מוכרת, רסקיו רמדי, נלקחת לשימוש מקומי ונקודתי, ואין מניעה לקחת אותה ככל שנדרש, עד להטבה. 

רסקיו רמדי - מתי ואיך משתמשים בתמצית מופלאה זו? 

כל מצב של הלם, פחד גדול, היסטריה, פניקה, מתח נפשי קיצוני, הרגשת ייאוש חוסר ביטחון, טראומה חזקה. הביטוי האישי יכול להיות גופני, נפשי או שניהם גם יחד. 

רשימת מצבים חלקית לשימוש ברסקיו רמדי 

פחד במה, שכול, אובדן, ביקור אצל רופא שיניים, בשורות רעות – פרטיות או ציבוריות, תאונה בה הייתם מעורבים או לה הייתם עדים, לפני מבחן, ראיון עבודה או פגישה חשובה כלשהי, רסקיו לפני טסט נהיגה, התייצבות בבית משפט. כשאתם הולכים לנחם אבלים (קחו גם להם), לילד שצפה בסרט אימה, לבני זוג בזמן / אחרי מריבה קשה, להורים (ובעצם גם לסבים), לפני ברית המילה של הילד. לכאבי בטן, כאבי מחזור, כאבי ראש (לא כרוניים, אלה דורשים בירור ובדיקה). לנדודי שינה – שוב, מדובר על מקרים אקראיים, מפני שאם אינכם נרדמים על בסיס קבוע עקב מוח טרוד, עדיף שתיקחו רסקיו רמדי לילה, השימוש – ארבע טיפות בחצי כוס מים, לשתות לאט כשעה לפני השינה. 

לפני לידה – ארבעה ימים לפני מועד הלידה הצפוי לקחת תמצית הצלה כמו בטיפול – 4X4.

אם מישהו בקרבתכם התעלף / איבד הכרה – למרוח תמצית הצלה, רסקיו רמדי, על שפתיו, פרקי ידיו ומאחורי אוזניו.

לנשיכות ועקיצות – לא במקום טיפול רפואי אלא עד שתגיעו לקבלת עזרה – כדי להרגיע את הבהלה והכאב.

האפשרויות לשימוש ברסקיו רמדי

  • שתי טיפות ישר מתחת ללשון 
  • לטפטף ארבע טיפות לכוס מים ולשתות לאט 
  • במקרה של עלפון – כפי שתיארתי לעיל

רסקיו רמדי - ממה מורכבת התמצית? 

סטאר אוף בית לחם STAR OF BETHLEHEM  כנגד ההלם, היגון והשכול, לשיקום. (שייך לקבוצת התמציות לייאוש וחוסר תקווה). 

רוק רוז ROCK ROSE – כנגד אימה, חרדה ופאניקה. לנטרול ההלם (קבוצת הפחד). 

אימפטיאנס IMPATIENS – ללחץ נפשי, מתח וסערת רגשות, להרגעה (קבוצת בדידות). 

קלמטיס CLEMATIS – להתמודדות עם המציאות ולהרגשת הערפול הנלווית למצבי התעלפות ואובדן הכרה (קבוצת חוסר עניין בהווה). 

שרי פלאם CHERRY PLUM – כנגד הרגשת איבוד השליטה וחשש מהתפרצות אלימה (קבוצת פחד). 

עדות אישית 

״נקלעתי לצומת בה היה אדם מוטל מת, סמוך לתאונת פגע וברח. ההרגשה הייתה קשה, ממש כמו אגרוף בבטן. נטלתי מתמצית רסקיו רמדי המונחת בתיק שלי באופן קבוע 3 פעמים רצופות, במרווחי זמן של 10 דקות, והצלחתי להתאושש מהאימה והבחילה״.

אנקדוטה מעניינת בהקשר לרסקיו

הפעם הראשונה שד"ר באך השתמש בה הייתה ב-1930, אז הכילה שלוש תמציות בלבד: רוק רוז, אימפטיאנס וקלמטיס, שכן בשנה זו ד"ר באך טרם גילה את שתי התמציות הנוספות המרכיבות את התרופה. הוא נתן אותה לאדם צעיר שניצל מאונייה שנטרפה בסערה. האיש היה חסר הכרה ופניו כחולים. ד"ר באך הרטיב את שפתיו, ומרח את פרקי ידיו ומאחורי אוזניו. האיש שב להכרתו והדבר הראשון שעשה היה לבקש סיגריה. 

מידע כללי על שימוש בפרחי באך וברסקיו רמדי

  • התמציות מותרות לשימוש ללא חשש מגיל אפס ועד ערש דווי. 
  • התוויות נגד – אלכוהוליסטים שנגמלו – ידוע שאלכוהוליסטים שנגמלו אסור להם אפילו סוכרייה עם ליקר. מאחר והאנרגיה של פרחי באך משומרת בברנדי, לאלכוהוליסטים שנגמלו, או שהם בתהליכי גמילה, רצוי לא להוסיף 5 מ"ל ברנדי בהכנת התמצית הטיפולית. אך מאחר שבתמצית האם יש ברנדי, מטפטפים מהתמצית ארבע טיפות לפחות, (מהבודדת או מהטיפולית), למעט מים חמים, או למשקה חם, להמתין קמעה  וללגום באיטיות).
  • חולי נפש מאובחנים  ומטופלים בתרופות פסיכיאטריות – אפשר לקחת את תמצית ההצלה או פרחי באך אך מומלץ בהתאמה וייעוץ של מטפל מוסמך. 
  • לגבי אוטיסטים – קשה לדעת אם התמצית עוברת את השדה האנרגטי שלהם וגם כאן רצוי להתאים טיפול עם מטפל מוסמך בפרחי באך.

התמצית לא משפיעה עליי

כפי שהסברתי זוהי תמצית  מצב ולא תמצית טיפול. אם את/ה דאגן כרוני, הילדה אמרה שתחזור בשעה 11.00 ובשעה - 11:10 אתה כבר מדמיין שהיא נחטפה / נאנסה או כל תסריט זוועתי אחר, כדאי שתפנה לטיפול ותקבל תמציות לדאגנות. 

בנוסף, מי שמאוד מפחד לא יהפוך בעקבות נטילת התמצית לאחד שקופץ ממטוסים בצניחה חופשית באמצע הלילה. השינויים הם קטנים, הדרגתיים ובהחלט ומהניסיון הטיפולי הארוך שלי קורים, הזויות החדות והכואבות מתעגלות והפינות מתרככות. יש הפחתה בעוצמת הכאב ההלם והטראומה.  

הערה חשובה נוספת – אין ל רסקיו רמדי ולשאר תמציות פרחי באך קונטרה אינדיקציות עם שום שיטת טיפול אלטרנטיבית או קונבנציונלית, וגם אין התנגשות עם תרופות אחרות.


מאת נורית בר דוד - מורה ומטפלת בפרחי באך ותיקה. 050-5301453 | nuritbardavid@gmail.com

נורית בר דוד מוותרת על הזכויות במאמר ומזמינה את כל מי שחפץ להפיצו ברחבי האינטרנט או לתת קישור אליו תוך ציון המקור וקישור לאתר פרחי באך הרשמי בישראל: https://www.bachflower.co.il

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלגו ל הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד