חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

הדשא של השכן קל יותר לשינוי – האומנם?


כולנו מכירים את הניסיונות החוזרים על עצמם לשינוי דפוסים התנהגותיים אוטומטיים.

יום יום שעה שעה – כל אחד בזמנו  אני, את, הוא ואנחנו, עסוקים בלנסות ולשנות דפוסי התנהגות שאנו לא אוהבים בעצמנו, ואשר מביאים אותנו למצבים של חוסר שקט, מתח, כאבים רגשיים וקונפליקטים. מצוקות אלה מועצמות עוד יותר כשאנו עסוקים בלשנות את דפוסיהם של האחרים.

למה בכלל קשה לנו לצאת מדפוסים מוכרים, מזיקים או מעכבים שהוטמעו בנו? כמה פעמים הבטחנו לעצמנו להגיב אחרת למצבים שחוזרים על עצמם, אשר מוציאים אותנו מאיזון פיזי או רגשי ומסרסים את היכולת שלנו לביטוי עצמי מלא.

עשרות פעמים הבטחנו לעצמנו לשנות את הרגלי האכילה המתסכלים או להפסיק לעשן ממחר, או לא לצרוח על הילד כשהוא שוב עשה את המעשה הכי מרגיז בעולם כדי לבדוק את יכולת ההישרדות שלנו. וכמה מאות פעמים ייחלנו, להפסיק להרגיש נטושים  ולהגיב בבגרות הראויה כשבן הזוג שלנו לא נהג כמצופה (והרי מצופה יש רק על שוקולד!). בקיצור, גם כשאנו מודעים לדפוס המזיק, עובדים עליו ומדברים על זה, גם אז – עדיין קל לנו יותר להישאר במצבים שליליים שהם מוכרים.

החזרה הכפייתית והנאמנות שלנו לדפוס המעכב, מקורם בפחד להתקדם למצבים חדשים ובלתי מוכרים. אנו אלופים בלפנות זמן לעיסוק החביב עלינו – "הדשא של השכן.." אצלו, אצל השכן, אנו מתגלים כגיבורי-על וכבעלי יוזמה ואנו יודעים בדיוק איך עליו להשתנות, מייעצים לו ואף מרשים לעצמנו לכעוס עליו כשהוא לא עמד בשינוי המיוחל.. 

אז כצעד בונה ראשון עלינו לחזור הביתה, אלינו פנימה. הכיצד?

אם נעצור לרגע ונטמיע את ההבנה כי יותר עדיף איך שהחברה אומרים – צעד אחד לקידומינו מאשר מלחמה שלמה לקיבועינו, בדיוק שם יתחיל השינוי. 

אז לא להתייאש! כי חשוב לדעת שכשאנו מעלים מודעות לצורך בשינוי, אנו מייצרים סיכוי. ואז סביר להניח שפה ושם גם נצליח, וכל פעם נחשבת. שנית, אם נכיר בכך שהשינוי לעולם מתחיל אצלנו ונפסיק לטעון ליירוק הדשא של השכן, נגרום לדינאמיקה פנימית שתייצר עבורנו את המוכנות לה אנו זקוקים לשם טרנספורמציה רגשית. יש לזכור שזהו תהליך ולא מקסם של הוקוס פוקוס. כאן בדיוק נכנסים לתמונה תפקידם של פרחי באך. הם משמשים עבורנו כאביזרים תומכים בתהליכים רגשיים תוך כדי איתור נקודות העוצמה שלנו, ונותנים לנו את הכלים לאפשר את השינויים. תמציות תומכות תהליך ולאחר מכן תמציות עבודה לעומק תוך כדי ניקיון רגשי של נקודות השבתה וטראומות למינהן.

קשה מאד ללכת נגד כוחו של ההרגל אולם אם תחליטו שבאמת רצוי שינוי ברחבה שלכם (לא אצל האחר) תעלה המודעות העצמית שתכיר באחריות האישית ותייצר את הסיכוי לחולל שינוי חיובי (ואז ראו פלא - גם האחר לפתע ייראה לכם שונה).

בהצלחה בבחירת הדרך ושימו לב שאתם על הדשא שלכם:)


מאת גיתית תקשורת משלימה - ייעוץ כיוון וריפוי בפרחי באך | 054-6424747

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלגו ל הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד